Золотистий ретривер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Золотистий ретривер
Походження Шотландія, Велика Британія Велика Британія
Характеристики
Зріст Пси — 56-61 см
Суки — 51-56 см
Вага Пси: 27–36 кг
Суки: 25–32 кг
Класифікація МКФ:
FCI 111
Стандарти породи
FCI [8: Ретривери, собаки по птиці та «водяні» собаки стандарт]
Пес свійський (Canis lupus familiaris)


Золотистий ретривер (Голден ретривер) (англ. Golden Retriever, від Golden - золотистий, retrieve - подавати) — порода мисливських підрушничних собак.

Опис породи[ред. | ред. код]

Загальне враження[ред. | ред. код]

Золотистий ретривер симетричний, гармонійний, активний, сильний, з врівноваженими рухами; міцний, з доброзичливим поглядом.

Поведінка і темперамент[ред. | ред. код]

Слухняний, розумний, з природними здібностями до роботи; добродушний, доброзичливий і впевнений.

Голова[ред. | ред. код]

Пропорційна з відточеними лініями.

Лобова частина[ред. | ред. код]

Череп широкий, не грубий. Перехід від чола до морди: добре позначений.

Лицьова частина[ред. | ред. код]

Мочка носа переважно чорна. Морда потужна, широка і глибока. Довжина морди приблизно дорівнює довжині від переходу до потиличного бугра.

Міцні щелепи з відмінним рівномірним, регулярним ножицеподібним прикусом, при цьому верхні різці щільно закривають нижні, зуби стоять в щелепі вертикально.

Очі темно-карі, широко розставлені, повіки темні. Вуха середнього розміру, посаджені приблизно на рівні очей.

Тіло[ред. | ред. код]

Шия гарної довжини, без підвісу і мускулиста.

Корпус збалансований.

Спина: рівна лінія верху.

Поперек міцний, м’язистий, короткий.

Груди глибокі в області серця. Ребра глибокі, добре зведені.

Хвіст розташований на рівні лінії спини, дістає до скакальних суглобів; без вигину на кінчику хвоста.

Кінцівки[ред. | ред. код]

Передні кінцівки: передні кінцівки прямі, з міцним кістяком.

Плечові кістки: плечі добре відведені назад, лопатки довгі.

Плечі по довжині рівні лопаткам, внаслідок чого кінцівки стоять добре під корпусом.

Лікті щільно прилягають до корпуса.

Задні кінцівки міцні та мускулисті. Колінні суглоби з хорошими кутами. Гомілки гарної довжини. Скакальні суглоби низько розташовані, плюсни прямі при огляді ззаду, не вивернуті ні усередину, ні назовні. Коровій постав вкрай не бажаний.

Лапи круглі, котячі.

Рухи сильні, з гарним поштовхом. Прямолінійні та паралельні передніми та задніми кінцівками. Крок довгий і вільний, без «гарцювання» (високого підкидання передніх кінцівок).

Шерсть[ред. | ред. код]

Якість шерсті: пряма або хвиляста з гарним прикрашаючим волоссям, щільний водонепроникний підшерсток.

Забарвлення[ред. | ред. код]

Будь-який відтінок золотого або кремового, але не рудий і не махагоновий. Кілька білих волосків допустимі, але тільки на грудях.

Розмір[ред. | ред. код]

Висота у холці: кобелі 56-61 см; суки 51-56 див

Недоліки[ред. | ред. код]

Будь-яке відхилення від вищеназваних пунктів повинне розглядатися як недолік, оцінка якого має бути в точному співвідношенні зі ступенем цього відхилення.

Історія породи[ред. | ред. код]

Корені цієї породи сягають XIX століття і пов'язані з ім'ям англійського аристократа лорда Твідмаута, який жив у Шотландії і присвячував своє дозвілля полюванню. Лорд поставив за мету вивести досконалу породу, що поєднала б усі переваги інших мисливських собак. Як наслідок багаторічної селекційної роботи, шляхом схрещування представників різних порід (прямошерстних ретриверів, низькорослих ньюфаундлендів, водних твід-спанієлів, сетерів) і з'явився собака, що поєднує прекрасне чуття бладхаунда, витривалість сетера, інтелект лабрадора. Свого першого «Голдена» на прізвисько Nous лорд Твідмаут отримав у 1865 році. Порода була зареєстрована в англійському Kennel Клубі в 1903 році як «прямошерстний золотистий ретривер». У 1911 році прикметник «прямошерстний» було вилучено з назви, і сьогодні ця порода відома у світі як золотистий ретривер.

Хоча спочатку золотисті ретривери виводилися для полювання, сьогодні ця порода стала універсальною. Не багато існує інших порід, представники яких виявляють таку ж доброзичливу, м'яку і люблячу натуру, як золотистий ретривер.

Поведінка[ред. | ред. код]

Золотистий ретривер — одна з найкращих мисливських порід.

Як більшість мисливських собак, золотистий ретривер легко піддається дресуванню. Вони дуже слухняні та кмітливі. Завдяки цим якостям, золотистий ретривер є прекрасною спортивною породою.

Голден ніколи не проявить агресію до людей або до інших собак. Заводячи його, можна бути впевненим у власній безпеці. Тому сьогодні їх дуже часто беруть в сім'ї з дітьми.

Застосування[ред. | ред. код]

Золотисті ретривери працюють в поліції і в рятувальних службах, шукають наркотики і контрабанду.

Завдяки чудовій зовнішності та кмітливості, золотисті ретривери — улюблена порода рекламних кліпмейкерів і режисерів. Золотисті ретривери — природжені актори. Перераховуючи фільми, в яких собаками цієї породи були зіграні головні ролі, можна згадати такі: «Дорога додому» (США), «Наполеон» (Австралія), «Пес, на ім'я Брунька» (США), "Марлі та я" (США).

Ще в 1961 році американському психологу Левінсону спала на думку ідея про використання собак в терапевтичних цілях і для реабілітації хворих. І знову виручили ретривери — золотистий ретривер і лабрадор. Покладливий і миролюбний характер у спілкуванні з людьми та тваринами зробив золотистого ретривера першокласним поводирем.

Поліційні собаки й рятувальники, мисливці й лікарі, няньки та компаньйони — ось далеко не повний перелік того, на що здатні ці собаки.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]