Канна гігантська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Канна гігантська
Taurotragus derbianus gigas.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Тварини
Тип: Хордові
Клас: Ссавці
Інфраклас: Плацентарні
Ряд: Парнокопитні (Artidactyla)
Підряд: Жуйні
Родина: Бикові (Bovidae)
Підродина: Бикові (Bovinae)
Рід: Канна (Taurotragus)
Вид: Канна гігантська
Біноміальна назва
Taurotragus derbianus
(J.E. Gray, 1847)
Підвиди
  • T. d. derbianus
  • T. d. gigas
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Taurotragus derbianus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Taurotragus derbianus
EOL logo.svg EOL: 1038783
ITIS logo.svg ITIS: 625125
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 303930

Ка́нна гіга́нтська (Taurotragus derbianus) — вид парнокопитних ссавців родини Бикові (Bovidae). Незважаючи на назву, дещо дрібніша від звичайної канни.

Поширення[ред. | ред. код]

Ця антилопа колись зустрічалася від Сенегалу до південної частини Судану, тепер же на більшій частині Західної Африки винищена; збереглися лише невеликі роз'єднані популяції в Сенегалі.

Опис[ред. | ред. код]

Забарвлення шкіри у канни світле, сірувато жовте з рудуватим відтінком та з 14 білими смугами на боках; з віком темніє, набуваючи блакитно сірого забарвлення. На шиї канни коротка чорна грива, на лобі бурий або чорний чуб, а знизу на шиї є товста складка шкіри, звана підгруддям, у гігантської канни він доходить до підборіддя. Дорослі самці при ходьбі виробляють клацаючі звуки, які в тихі ночі чути за сотні метрів.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Канна гігантська— житель савани. Кочує на великі відстані у пошуках пасовищ і водопоїв. Самці канн помічають свою ділянку за допомогою чубчика жорсткого волосся, що росте у них між рогами. Тварина нахиляється, вимазує чубчик власною сечею і грязюкою, а потім треться лобом до стовбурів дерев.

Охорона[ред. | ред. код]

Охороняється у багатьох національних парках. Головна причина скорочення чисельності— браконьєрство і хвороби, якими канна заражається від домашньої худоби.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. IUCN SSC Antelope Specialist Group (2008). Tragelaphus derbianus. 2008 Червоний список Міжнародного союзу охорони природи. МСОП 2008. Переглянуто 29 March 2009. Database entry includes a brief justification of why this species is of least concern.