Комендор-сержант

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нашивка сержанта-комендора

Комендор-сержант[1][2] (англ. Gunnery Sergeant (GySgt)) — одне з військових звань сержантського складу Корпусу морської піхоти США.

В Корпусі морської піхоти це звання відноситься до сьомого ступеня військової ієрархії (E-7), вище за звання штаб-сержант та нижче за звання майстер-сержант та перший сержант. У морській піхоті сержанти-комендори дуже часто мають неофіційне прізвище-скорочення «гані» (англ. Gunny)

Історія

[ред. | ред. код]

Військове звання сержант-комендор з'явилося у системі військової ієрархії Корпусу морської піхоти разом з вищим званням майстер сержант-комендор за часів іспано-американської війни 1898 року й продовжувало існувати з перервами до сьогодення у сучасній морської піхоті. Значної реорганізації система військових звань зазнала в ході реформи 1958—1959 років.

Сержант-комендор у піхотних і підрозділах бойової підтримки (тобто, усі інші наземні бойові структурні підрозділи морської піхоти) зазвичай служить на посадах, як ротний або батарейний сержант-комендор, а також як взводний сержант й командир взводу вогневої підтримки типу кулеметного, мінометного, штурмового, ПТКР тощо. Також сержант-комендор у морській піхоті може займати позиції взводного сержанта або командира секції танків чи амфібійних бойових броньованих машин. У ротній ланці сержант-комендор разом з командиром, а у батальйонній ланці разом з начальником штабу виконує обов'язки сержанта з оперативного планування та проведення заходів бойової підготовки особового складу.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Місеньова В. В. ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕКЛАДУ АНГЛІЙСЬКИХ НАСТАНОВЧИХ ВІЙСЬКОВИХ ТЕКСТІВ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ (НА МАТЕРІАЛІ «КЕРІВНИЦТВА ДЛЯ ВІЙСЬКОВО-ПОВІТРЯНИХ СИЛ США») (pdf) = INSTRUCTIVE MILITARY TEXTS IN THE ASPECT OF ENGLISH-UKRAINIAN TRANSLATION (BASED ON «US AIR FORCE PAMPHLET») // Modern philology: theory, history, methodology : scientific monograph / Ivan Franko National University of Lviv, ISMA University of Applied Sciences. — Riga, Latvia : “Baltija Publishing”, 2024. — Т. 2. — С. 551. — ISBN 978-9934-26-425-2.
  2. Болдирева А.Є. Англійська мова : метод. посіб. / А.Є. Болдирева; Одес. нац. ун-т імені І.І. Мечникова. — Одеса : ОНУ, 2021. — С. 36-37. — 109 с.

Посилання

[ред. | ред. код]