Королівська колекція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Антоніс ван Дейк, Портрет Карла І (1633)
Рубенс, Успіння Богородиці (1612–17).

Британська королівська колекція (англ. The Royal Collection) — колекція творів мистецтва і коштовностей британської королівської родини. Зберігається монархом для своїх нащадків і нації, але не є його власністю як приватної особи.

Колекція збиралася протягом 500 років відповідно до смаків британських королів і королев. Її складають більше 7,000 творів живопису, 40,000 акварелей та малюнків, а також гравюри, історичні фотографії, гобелени, меблі, коштовності, кераміка, книги та інші твори мистецтва. Твори мистецтва з Королівської колекції можна побачити в історичних місця, для яких вони були замовлені або придбані і в спеціально побудованих Галереях Королеви, в якій експонуються тимчасові спеціальні виставки. Всі королівські палаци і резиденції, в яких представлена Королівська колекція, відкриті для громадськості.

Колекція керується Департаментом королівської колекції (англ. The Royal Collection Department), який був заснований у 1987 році як один із п'яти департаментів Королівського двору.[1][2]

Історія[ред. | ред. код]

Декілька предметів колекції вціліли з часів до короля Генріха VIII. Найважливіше поповнення колекції зроблене королем Карлом I, який був пристрасним колекціонером італійського живопису і постійним покупцем ван Дейка та інших художників. Його колекція була продана після його страти у 1649 році, але велика кількість робіт була повернута до колекції після реставрації монархії у 1660 році у складі подарунку Нідерландів королю Карлу II. Пізніше Карл II придбав багато полотен живопису та інших робіт. Георг III з допомогою Федеріка Августа Бернарда додав до колекції велику кількість творів, особливо гравюр і малюнків. Королева Вікторія і її чоловік Альберт були заповзятими колекціонерами живопису сучасних і старих майстрів. Багато робіт були передані із колекції в музеї, особливо Георгом III та Вікторією і Альбертом. Зокрема Георг III передав більшу частину королівської бібліотеки Британському музею, тепер відокремлена Британська бібліотека, де багато книжок досі каталогізовані як «Королівські».

Галерея[ред. | ред. код]

Голландський живопис
Англійський живопис
Фламандський живопис
Французький живопис
Німецький живопис
Італійський живопис

Примітки[ред. | ред. код]

  1. The Royal Collection - What is the Royal Collection?. Архів оригіналу за 8 червня 2011. Процитовано 18 грудня 2011. 
  2. About the Royal Collection. Архів оригіналу за 30 грудня 2011. Процитовано 18 грудня 2011. 

Посилання[ред. | ред. код]