Кофта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дівчина в кофті

Ко́фта (запозичення з германських мов: пор. ниж.-нім. kuft, швед. kofta; менш ймовірне пов'язання з «кафтан»)[1] — вовняний в'язаний одяг для верхньої частини тіла з застібкою знизу доверху спереду. Наявність застібки — відмітна ознака кофти. Нині в кофтах частіше використовується застібка не так на ґудзиках, як на блискавках.

Історія[ред. | ред. код]

Кофта, як предмет одягу, відома багато століть. За деякими даними, кофти в'язали і носили ще в стародавньому Єгипті. Абсолютно точно відомо, що кофти як утеплювальний шар одягу носили в Європі, починаючи з XIII століття.

Кофта стала основою для появи інших предметів плечового в'язаного одягу — светрів, пуловерів, джемперів, жакетів. Варто відзначити, що навіть якщо у кофти високий комір, який застібається, її вірніше називати кофтою, а не светром.

Кардиган[ред. | ред. код]

Одним з різновидів кофти є кардиган (англ. cardigan) — в'язаний вовняний жакет по фігурі, без коміра, з глибоким вирізом, на ґудзиках.

Названий на честь сьомого графа Джеймса Кардігана, якому приписують винахід даного предмета одягу з метою утеплення форменого мундира.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Етимологічний словник української мови : в 7 т. / редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. — К. : Наукова думка, 1989. — Т. 3 : Кора — М / Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні АН УРСР ; укл.: Р. В. Болдирєв та ін. — 552 с. — ISBN 5-12-001263-9.

Посилання[ред. | ред. код]