Культура слова (журнал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Культура слова
Обкладинка журналу №74 за 2011 р.
Країна видання Україна Україна
Тематика лінгвістичний
Періодичність виходу двічі на рік
Мова українська
Адреса редакції вул. М. Грушевського, 4, м. Київ, 01001
Видавець Інститут української мови НАН України
Засновано 1967
ISSN 0201-419

«Культура слова» — науково-популярний журнал Інституту української мови НАН України (відділ стилістики та культури мови). Виходить із 1967 року. Тематика видання розрахована на широке коло читачів, які цікавляться питаннями естетики слова в художньому творі, сучасною термінологією, значенням фразеологізмів, паронімів, синонімів, складними випадками слововживання, правопису тощо.

Збірник «Культура слова» започатковувався як науково-практичне видання. Починалося видання як щорічник, а з 1979 року збірник видається як щопіврічник. Спочатку збірник називався «Питання мовної культури» (вип. 1-4), з 1970 р. — «Рідне слово» (вип. 5-9), під теперішньою назвою — з 1976 р. На сторінках часопису публікувалися статті Дмитра Білоуса, Дмитра Гнатюка. Своїми роздумами про слово ділилися з читачами «Культури слова» Олесь Гончар, Максим Рильський, Борис Тен. На сторінках видання побачили світ статті відомих дикторів українського радіо Миколи Погрібного і Павла Громовенка.

У «Культурі слова» опубліковано цілу низку статей відомих мовознавців України — В. М. Русанівського, В. Г. Скляренка, Г. П. Півторака, П. Ю. Гриценка, О. О. Тараненка та ін.

Матеріали часопису «Культура слова», опубліковані упродовж 30 років (від 1967 до 2007 р.), покладено в основу інтерактивного видання «Говоримо і пишемо зразковою українською літературною мовою» на компакт-диску.

Відповідальний редактор — член-кореспондент НАН України, доктор філологічних наук, професор С. Я. Єрмоленко

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]