Куявія (польська)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Куявія на карті польських воєводств

Куявія (пол. Kujawy; нім. Kujawien), — історична область сучасної Польщі Вона знаходиться на півночі Великої Польщі, на захід від Мазовії і на схід від Померанії. Лежить між річками Вістула (Vistula) на сході та Нотеч (Notec) на заході, а також рікою Кровка (Krowka) на півдні.

Історія[ред.ред. код]

В ранньому Середньовіччі дана область була обмежена територією Кружвіца (Kruszwica) і політично була частиною Великої польщі. В 11-му столітті єпископство (bishopric) було встановлено в Кружвіці. Не зважаючи на те, що воно згодом було розформоване, проте в 1123 чи 1124 було відновлене, а столиця області була перенесена до Влоцлавека (Wloclawek). В 12-му столітті політичний вплив місцевих вельмож (dukes) було поширене на більшу частину Мазовії (Masovia). Враховуючи родючість землі та велику кількість річок, Куявія швидко розвивалась, а її населення зростало.

В 1186 році Куявія була захвачена Великопольським князем Мієшко (Mieszko) ІІІ, який установив тут князівство для свого сина Болєслава (Boleslaw). Після його смерті Куявія знову потрапила в склад Мазовії. Близько 1231 року Мазовецький князь Конрад (Konrad) І відновив князівство Куявія для свого сина Казіміра (Casimir) І. Після його смерті в 1267 році князівство було знову розділене на дві землі, якими володіли його спадкоємці, із столицями в Іновроцлаві (Inowroclaw) та Бржеч Куявському (Brzesc Kujawski).

Література[ред.ред. код]

  • Dunin-Karwicka T., Rola tradycji w kulturze wsi kujawskiej, Toruń 2000
  • Szkulmowska W. (red.), Sztuka ludowa Kujaw : przeszłość i teraźniejszość, Bydgoszcz 1997

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Historia Poloniae Це незавершена стаття з історії Польщі.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.