Масові відкриті онлайн-курси

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Масові відкриті онлайн-курси, (МООС /muːk/) (англ. Massive open online course — масивні, масові, широкодоступні, публічні, відкриті дистанційні онлайн курси) — це інтернет-курс з великомасштабною інтерактивною участю та відкритим доступом через інтернет.[1] На додаток до традиційних матеріалів навчального курсу, такі як відео, читання, і домашніх завдань, MOOC надає можливість використання інтерактивного форуму користувачів, які допомагають створити спільноту студентів, викладачів та асистентів (TAS).

Відеозаписи лекцій різних навчальних закладів почали з'являтися у мережі Інтернет ще наприкінці 1990-х років, однак лише масові відкриті онлайн-курси надали змогу інтерактивного спілкування студентів та викладачів, а також прийому іспитів в режимі онлайн[2].

Це одна із найновіших форм дистанційного навчання, яка активно розвивається у світовій освіті. Подібні сайти розраховані на студентів різних попередніх рівнів підготовки — як новачків, так і досвідчених фахівців.

Найпопулярніші MOOC збирають сотні тисяч студентів[3]

Прикладами MOOC можуть слугувати Coursera, EdX, Udacity.

В Україні працює безкоштовна платформа масових онлайн курсів Prometheus.

Масові відкриті онлайн-курси в Україні[ред. | ред. код]

В Україні у 2013 році пройшли перші MOOC на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка — «Університет онлайн». Перший масовий онлайн-курс, ініційований Іваном Примаченком, стосувався бренд-менеджменту та зібрав понад 9 тисяч учасників[джерело?].

Весною 2014 року стартував проєкт інтерактивної онлайн-освіти EdEra, — який створює онлайн-курси та освітній контент широкого спектра з використанням IT.[4] Мета проєкту зробити освіту в країні доступною та якісною на зразок західних найкращих освітніх ініціатив.[5] Засновниками платформи є Ілля Філіпов, Артем Ільчук, а також технічний директор  — Ольга Філіпова.[6]

У жовтні 2014 року почала роботу платформа українських масових онлайн-курсів Prometheus[7], заснована Іваном Примаченком та Олексієм Молчановським[8]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]