Масові відкриті онлайн-курси

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Масові відкриті онлайн-курси, (МООС /muːk/) (англ. Massive open online course — масивні, масові, широкодоступні, публічні, відкриті дистанційні онлайн курси) — це інтернет-курс з великомасштабною інтерактивною участю та відкритим доступом через інтернет.[1] На додаток до традиційних матеріалів навчального курсу, такі як відео, читання, і домашніх завдань, MOOC надає можливість використання інтерактивного форуму користувачів, які допомагають створити спільноту студентів, викладачів та асистентів (TAS).

Відеозаписи лекцій різних навчальних закладів почали з'являтися у мережі Інтернет ще наприкінці 1990-х років, однак лише масові відкриті онлайн-курси надали змогу інтерактивного спілкування студентів та викладачів, а також приймання іспитів в режимі онлайн[2].

Це одна із найновіших форм дистанційного навчання, яка активно розвивається у світовій освіті. Подібні сайти розраховані на студентів різних попередніх рівнів підготовки — як новачків, так і досвідчених фахівців.

Найпопулярніші MOOC збирають сотні тисяч студентів[3]

Прикладами MOOC можуть слугувати Coursera, EdX, Udacity.

В Україні працює безплатна платформа масових онлайн курсів Prometheus.

Масові відкриті онлайн-курси в Україні[ред. | ред. код]

В Україні у 2013 році пройшли перші MOOC на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка — «Університет онлайн». Перший масовий онлайн-курс, ініційований Іваном Примаченком, стосувався бренд-менеджменту та зібрав понад 9 тисяч учасників[джерело?].

Весною 2014 року стартував проєкт інтерактивної онлайн-освіти EdEra, — який створює онлайн-курси та освітній контент широкого спектра з використанням IT.[4] Мета проєкту зробити освіту в країні доступною та якісною на зразок західних найкращих освітніх ініціатив.[5] Засновниками платформи є Ілля Філіпов, Артем Ільчук, а також технічний директор  — Ольга Філіпова.[6]

У жовтні 2014 року почала роботу платформа українських масових онлайн-курсів Prometheus[7], заснована Іваном Примаченком та Олексієм Молчановським[8]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Kaplan Andreas M., Haenlein Michael (2016) Higher education and the digital revolution: About MOOCs, SPOCs, social media, and the Cookie Monster, Business Horizons, Volume 59.
  2. Глобальный Гарвард. Как учиться в самых престижных университетах мира без денег и личного присутствия // Корреспондент. — № 23. — 24 августа 2012. [Архівовано 29 жовтня 2013 у Wayback Machine.] (рос.)
  3. Sept 2013 Top 9 Courses by Enrollment. (англ.)
  4. EdEra – інтерактивна онлайн-освіта. EdEra. Архів оригіналу за 25 квітня 2016. Процитовано 16 квітня 2016. 
  5. EdEra – інтерактивна онлайн-освіта. EdEra. Архів оригіналу за 10 квітня 2016. Процитовано 16 квітня 2016. 
  6. EdEra – інтерактивна онлайн-освіта. EdEra. Архів оригіналу за 25 квітня 2016. Процитовано 16 квітня 2016. 
  7. Старт проєкту «Prometheus». Архів оригіналу за 28 квітня 2015. Процитовано 15 серпня 2015. 
  8. Prometheus.Про проект. Архів оригіналу за 18 вересня 2016. Процитовано 15 серпня 2015. 

Посилання[ред. | ред. код]