Duolingo

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Duolingo
Duolingo logo (2019).svg
URL uk.duolingo.com
Гасло (девіз) англ. Free language education for the world
Безкоштовна мовна освіта для світу
Тип Ігрове навчання[d]
вебсайт
мобільний застосунок[3][4]
освітні технології
Crowdsourcing as Human-Machine Translationd
Інструмент для вивчення есперантоd і бізнес
Реєстрація вільна
Засновник Луїс фон Ан[5] і Severin Hackerd
Започатковано 30 листопада 2011
Стан Public
Рейтинг Alexa 869[6]
Адреса офісу Піттсбург[7]
Мова програмування Scala[2]
CMNS: Duolingo у Вікісховищі

Duolingo — електронна платформа вивчення мови і краудсорсингового перекладу тексту, що має платний та безкоштовний види акаунтів. Сервіс розроблений так, що за мірою проходження уроків користувачі допомагають перекладати веб-сайти, статті та інші документи.

Курси[ред. | ред. код]

Сервіс пропонує курси:

 • латиноамериканського варіанту іспанської мови, української, французької, бразильського варіанту португальської, німецької, японської, корейської, китайської, російської, турецької, арабської, голландської, шведської, гінді, грецької та італійської мов та інші — для англомовних користувачів,
 • американську англійську для тих, хто знає українську, іспанську, французьку, німецьку, португальську, італійську, голландську, російську, польську, турецьку, угорську, японську, румунську, китайську, індійську, індонезійську, грецьку та арабську мови,
 • французьку для тих, хто знає іспанську та німецьку,
 • англійську, іспанську, французьку, німецьку тим, хто знає російську,
 • португальську для іспаномовних та
 • іспанську для португаломовних користувачів.

Крім веб-сайту, існують додатки для iOS, Android, Windows Phone і Windows 10.

Освітня модель[ред. | ред. код]

«Дуолінґо» пропонує численні письмові уроки й диктанти, проте розмовним навичкам приділяється менше уваги. Програма веде ігрове дерево навичок, за яким просуваються користувачі, і словниковий розділ, де можна практикувати вже вивчені слова. Учні отримують «бали досвіду» (монети) в міру вивчення мови, наприклад, після проходження уроку. Навички вважаються вивченими, коли учасники виконують всі пов'язані з ними уроки. За один урок можна заробити 10 балів. «Дуолінґо» також має функцію тренування «обмеження часу», коли користувачам надається 30 секунд на двадцять питань. За кожну правильну відповідь дається один бал досвіду і сім або десять додаткових секунд (час залежить від довжини питання). За один курс користувач може вивчити до 2000 слів.

За проходження всіх уроків в навику видається 2 лінґоти (внутрішня ігрова валюта). Існують також інші способи набуття лінґотів. Лінґоти можна витрачати в ігровому магазині або дарувати користувачам, які залишили корисний коментар на форумі. На будь-якому рівні вивчення мови можна за 25 лінґотів купити тест на її знання, після проходження якого буде виданий електронний сертифікат. Тест можна проходити неодноразово.

«Дуолінґо» використовує для навчання підхід, заснований на аналізі великої кількості статистичних даних. На кожному етапі система запам'ятовує, які питання викликали в користувачів труднощі і які помилки були виявлені. Потім вона агрегує ці дані й використовує для машинного навчання. Таким чином формуються індивідуальні уроки.

Процес навчання в Дуолінгуо поєднує різні методи, такі як:

 • прослуховування вимови,
 • читання речень,
 • розмова з мовними ботами та запис вимови учня,
 • формування фраз,
 • упорядкування слів,
 • пошук зображень для слів[8][9].

Бізнес-модель[ред. | ред. код]

Спочатку «Дуолінґо» не брав грошей зі студентів за використання платформи. Замість цього використовувалась бізнес-модель, заснована на краудсорсингу, в рамках якої студенти запрошуються для перекладу статей і голосування за переклади. Статті приходять від організацій, які платять «Дуолінґо» за переклад. Документи для перекладу можуть бути завантажені в Дуолінго з акредитованого облікового запису. 14 жовтня 2013 року Дуолінго оголосив про укладення угод з CNN і BuzzFeed про переклад статей для міжнародних сайтів цих компаній.

Згодом сервіс перейшов на роботу в форматі фриміум, пропонуючи безкоштовний та платний доступ до навчання. Головна відмінність між типами акаунтів у тому, що користувачі безкоштовних акаунтів бачитимуть рекламні оголошення на мобільному пристрої та при навчанні на сайті[10].

Мовний інкубатор[ред. | ред. код]

29 травня 2013 року генеральний директор Луїс фон Ан анонсував, що замість того, щоб повільно додавати додаткові мови, вони будуть створювати інструменти, необхідні спільноті для побудови нових мовних курсів, з надією представити велику кількість мов і «надати можливість іншим експертам і людям, захопленим конкретною мовою, взяти на себе провідну роль». Так з'явився Мовний Інкубатор, випущений 9 жовтня 2013 року. Крім допомоги спільноті у створенні курсів для поширених мов, «Дуолінґо» Інкубатор також прагне допомогти зберегти деякі менш популярні мови. Першим курсом, повністю створеним співтовариством «Дуолінґо» за допомогою Інкубатора, став курс англійської мови для російськомовних, бета-версія якого була запущена 19 грудня 2013 року. Серед курсів, створених спільнотою «Дуолінґо», є:

 • англійська для турецько-, голландо-, польсько-, греко-, китайсько-, індійсько-, індонезійсько-, арабсько-, японсько-, румунсько-, угорсько- і україномовних курсантів;
 • німецька, французька та іспанська — для російськомовних;
 • іспанська для тих, хто знає португальську,
 • а також французька й португальська мови для іспаномовних.

Станом на 30.03.2016 для україномовних курсантів доступно вивчення лише англійської мови. Також, англомовні користувачі можуть вивчати українську.

В інкубаторі є три фази.

 • Спочатку мова з'являється в «Фазі 1: ще не випущена», після того, як виявлено достатньо інтересу до розвитку курсу з погляду волонтерів, які вільно володіють обома мовами (обов'язкова вимога для учасників).
 • Друга фаза, «Фаза 2: бета-версія», починається, коли курс повністю підготовлений і готовий для бета-тестування.
 • Нарешті, «Фаза 3: готово для публіки» починається, коли робота над курсом повністю закінчена.

Причина, з якої готові курси залишаються в інкубаторі, полягає в тому, що їх модератори продовжують оперативно налаштовувати окремі деталі для поліпшення курсу. Наприклад, якщо студент невірно відповідає на питання, але бачить помилку в програмі, яка або вводить в оману, або вважає правильну відповідь неправильною, студент може відправити повідомлення з докладним описом того, що сталося.

Історія[ред. | ред. код]

«Дуолінґо» запустив закриту бета-версію 30 листопада 2011 року та зібрав понад 300 000 зацікавлених користувачів. Система стала відкритою всім користувачам 19 червня 2012 і до січня 2014 року мала 25 мільйонів користувачів, з них 12,5 млн — активних. 2013 року компанія Apple найкращим додатком року для iPhone обрала Дуолінго і це був перший освітній додаток, який завоював цю нагороду. У 2013 і 2014 роках Google також визнав Duolingo найкращим додатком для Android.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]