Мастиф (порода собаки)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мастиф
Englishmastiff.jpg
Походження Англія Англія
Характеристики
Зріст пси: 75—82 см, суки: не менш 66 см.
Вага 70—100 кг
Класифікація МКФ:
FCI 264
Стандарти породи
FCI [2
Пінчери, шнауцери, молоси та швейцарські собаки-пастухи стандарт]
Пес свійський (Canis lupus familiaris)

Мастиф[1] (анг. Mastiff) — старовинна англійська порода, найбільший з мастифів, належить до 2 групи МКФ

Походження[ред. | ред. код]

Предками виведеного в Англії мастифа вважаються ассирійські мастифи, сторожові собаки кельтів і римські бойові собаки. Спочатку мастифа використовували для охорони від хижаків, полювання, цькування й боїв, потім — переважно як вартового собаку. Наприкінці XIV століття ця порода одержала свою сучасну назву — мастиф. Перший стандарт породи «староанглійський мастиф» опублікований в 1883 році. Під час Другої світової війни цей собака практично зник. Відноситься до числа найбільших порід у світі.

Характеристика породи[ред. | ред. код]

Миролюбний і добрий собака, любить хазяїна й дітей. Сміливий і непохитний, мастиф є надійним сторожовим собакою. Характер сучасного мастифа разючим образом відрізняється від буйної вдачі його недалеких предків: він упевнений в собі, лояльний і величний. Цей собака далекий від суєти. Потрібне дресирування, оскільки гігантський розмір пса вимагає керованості. Сторожовий собака, собака-компаньйон.

Опис[ред. | ред. код]

Цуценя мастифа
Мастиф має характерну голову зі складками вільно повислої шкіри і з чорною маскою

Голова квадратної форми. Череп широкий. Чоло плоске. Коли собака насторожений, шкіра на чолі збирається в виразні складки. Перехід від чола до морди виражений. Морда коротка, прямокутної форми, глибока. Губи злегка відвислі. Очі невеликі, широко розставлені, відносно глибоко посаджені. Вуха широко розставлені й високо поставлені. Висячі, щільно прилягають до щік. Корпус масивний, широкий і глибокий. Шия злегка опукла, дуже м'язиста.

Ребра досить пружні. Груди широкі, глибокі. Спина й поперек широкі, м'язисті. Живіт трохи підібраний. Кінцівки з масивним кістяком. Широкий постав. Лапи великі, округлі, зі зведеними пальцями й чорними пазурами. Хвіст широкий в основі й звужується до кінчика. Поставлений високо. В спокої собака тримає його прямо, опущеним униз, кінчик хвоста досягає скакального суглоба. Шерсть коротка, припасована до тіла. На спині й лопатках — жорсткувата. Забарвлення руде, палеве різних відтінків (золотавого, бежевого-сріблястого колір), тигрове. При всіх видах забарвлення обов'язкові чорна маски й темні вуха.

Висота в холці: пси: 75—82 см, суки: не менш 66 см.

Вага 60—100 кг.

Догляд[ред. | ред. код]

Собаці необхідні простір для вигулу і тривалі прогулянки в спокійному темпі. Слід регулярно вичісувати шерсть щіткою.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Мастиф: офіційний стандарт породи. Міжнародна Кінологічна Федерація (ENG). Архів оригіналу за 4 березня 2016.