Алапаський бульдог

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
American bulldog.jpg

Алапаський бульдог (англ. Alapaha Blue Blood Bulldog) — порода собак із групи молосів.

Опис[ред. | ред. код]

Зовнішність цього сильно-розвиненого, потужного собаки позбавлена химерності, притаманній бульдогам. Голова широка, з висячими від природи вухами і досить довгою мордою. Вага близько 47 кг, висота в холці 61 см. Суки зазвичай поступаються в щільності псам і важать близько 34 кг. Забарвлення чорне, білий, біло-мармуровий, темно-жовтий, рудо-буре та плямисте. Хвіст і вуха ніколи не купируют. Тулуб потужний, з добре розвиненою мускулатурою.

Історія[ред. | ред. код]

Біля витоків породи стояв заводчик Бак Лейн з Ребеки, штат Джорджія. Основним його завданням було відродження зникаючих "собак плантаторів", колись поширених у Південній Джорджії. Результати перевершили очікування: собаки виявилися вірними помічниками. Один Отто справлявся з необхідними роботами на плантації і охороняв господаря. Крім того, собаки відрізнялися дивовижною відданістю. Як згадує онука Бака Лейна, коли її дід загинув у 1943 р., потрапивши під потяг, його улюблений Отто весь час приходив на місце події, лягав на гравій і ніс варту.

Характеристика[ред. | ред. код]

Відрізняється відданістю і тямущістю. За твердженням власників, ці бульдоги агресивні тільки під час нападу і немає необхідності тримати їх на ланцюгу при охороні садиби.

Посилання[ред. | ред. код]