Кане-корсо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кане-корсо
Походження Італія Італія
Характеристики
Зріст Пси: 64-68 см,
Суки: 60-64 см
Вага Пси: 45-50 кг,
Суки: від 40-45 кг
Класифікація МКФ:
FCI 343
Стандарти породи
FCI [2 стандарт]
Пес свійський (Canis lupus familiaris)


Ка́не-ко́рсо[1] (італ. Cane Corso) — порода собак 2-ї групи МКФ. Одна з найдавніших представників групи молосів, перші згадки про яку з'явилися в глибокій старовині. Офіційними предками вважаються давньоіталійські бойові собаки, що використовуються як травильні собаки-гладіатори. Після розпаду Римської імперії нитку історії цього римського молоса переривається аж до початку середньовіччя. За цей час молоси отримали широке поширення по всій Європі, чому свідчать численні гравюри та полотна. В епоху Ренесансу кане-корсо, завдяки своїй стійкості і безстрашності в сутичках з диким звіром, стають об'єктом уваги художників і скульпторів. В Італії і зараз можуть сказати: "Хоробрий як корсо". Там ще до Другої світової війни кане-корсо охороняли ферми, стерегли худобу та допомагали при перегонах стада. Звичайно, вони вже не полювали, але в сільській місцевості завжди було застосування їх міцним щелепам. Після війни кане-корсо стали рідкісними собаками — порода була на межі зникнення. Відродженням породи займався Джованні Ницолли, який відшукував представників породи і схрещував один з одним.[2]

Порода сьогодні[ред. | ред. код]

Легендарна порода була на межі зникнення, якби не зусилля декількох досвідчених ентузіастів-селекціонерів, яким вдалося відновити чисельність кане-корсо буквально з кількох дивом знайдених чистопородних собак.[3] Завдяки місцевим ентузіастам, прихильникам, порода почала активно відроджуватися. Тоді й була створена асоціація любителів кане-корсо SACC (Societa Amatori Cane Corso).

Робочі якості[ред. | ред. код]

Кане-корсо

Кане-корсо створювалася, насамперед, як робоча порода, і її морфологічні характеристики відображають придатність для роботи. Ця порода орієнтована на захист і охорону. Собаки сильні, витривалі і дуже розумні. У них чудова інтуїція і вроджений захисний рефлекс, вони розділяють гру і реальну загрозу. Але без серйозної причини або без команди кане-корсо не проявляє агресії. Таким чином, це прекрасний охоронець з вродженим почуттям території, безстрашний і здатний до прийняття самостійних рішень. Це собака досить великий, міцний, потужний, дуже елегантний, з яскраво вираженою рельєфною мускулатурою, міцним кістяком, з сильними стрункими ногами.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Кане-корсо: офіційний стандарт породи. Міжнародна Кінологічна Федерація (ENG). Архів оригіналу за 4 вересня 2014. 
  2. Кане-корсо: описание и характеристика породы (ru-RU). 21 грудня 2018. Архів оригіналу за 31 грудня 2018. Процитовано 30 грудня 2018. 
  3. The Friends of Cane Corso - Corso Articles - The Recovery of the Cane Corso [Архівовано 16 липня 2011 у Wayback Machine.] (англ.) 28.03.2011