Шнауцер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
середній шнауцер

Шнауцер (нім. Schnauzer, від schnauze — морда) — група порід собак, що об'єднує три породи:

Розрізняючись за розміром, шнауцери мають спільні характерні ознаки: жорстка шерсть, квадратний формат, велика голова з густими довгими бровами й бородою. До початку XIX століття шнауцери називалися жорсткошерстні пінчера і мали різноманітні офарблення — плямистий, рудуватий, коричнюватий і всі відтінки перець з сіллю.

Характер[ред.ред. код]

Типовою особливістю шнауцера є його живий темперамент, який поєднується з розважливим спокоєм. Для нього характерно грайливість і неймовірна відданість своєму господареві. Він дуже любить дітей, непідкупний, пильний і все ж не брехлів. Недовірливо ставиться до сторонніх, завжди напоготові. Високорозвинені органи чуття, розум, здатність до вдосконалення, безстрашність, витримка і стійкість до негоди і хвороб дають міттельшнауцеру всі передумови як виняткової собаки для сім'ї, караульної служби та супроводу.

Використання[ред.ред. код]

Минулого шнауцери використовувалися досить різноманітно: для охорони стаєнь, комор та інших господарських будівель, лову щурів, полювання. З розвитком громадського транспорту — диліжансів, ці собаки знайшли ще одне застосування. Шнауцер супроводжував диліжанс, біг поруч з ним або попереду. Завданням собаки було якомога раніше виявити — відчути, почути — появу людей у навколишньому лісі і голосом попередити про небезпеку візника, листоноші, пасажирів, щоб напад не застало зненацька людей .

Догляд[ред.ред. код]

Шерсть шнауцерів, як і всіх жорсткошерстні порід, вимагає спеціальної обробки. Два рази на рік, коли починається линяння, проводять вищипування мертвого волосся — тріммінг (це робиться тому, що шнауцери не линяють природним чином). М'які частини, голову і вуха, шкіру шиї, щоб не заподіяти біль у найчутливіших місцях, слід обробляти спеціальними ножицями або машинкою для стрижки. При такому догляді в квартирі, де живе міттельшнауцер, практично не буває шерсті .

Забарвлення[ред.ред. код]

Міттельшнауцер: Чорний або перець з сіллю. Цвергшнауцер: Чорний, перець з сіллю, чорний з сріблом, білий. Різеншнауцер: Чорний, перець з сіллю

Висота у холці[ред.ред. код]

Міттельшнауцер: 45-50 см Цвергшнауцер: 30-35 см Різеншнауцер: 60-70 см

Посилання[ред.ред. код]