Ньюфаундленд (порода собак)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ньюфаундленд
Newfoundland dog Smoky.jpg
Походження Канада Канада / Англія Англія
Характеристики
Зріст пси ~71 см,
суки: ~66 см
Вага пси ~70 кг,
суки: ~54 кг
Класифікація МКФ:
FCI 50
Стандарти породи
FCI [2 стандарт]
Пес свійський (Canis familiaris)

Ньюфаундленд (англ. Newfoundland; люб'язно: англ. «newf», «newfie», укр. «ньюф», «ньюфик») — популярна на однойменному острові порода робочих собак у Канаді: великі собаки з довгою, густою чорною або коричневою шерстю та густим підшорстком (можлива наявність білих плям на грудях чи лапах), з притаманними цій породі перепонками між пальцями.

Ньюфаундленда в колишньому СРСР інколи невірно називали «водолазом»; вірніше було б подібно звати породу, виведену схрещенням ньюфаундленда та кавказької вівчарки.

Зовнішній вигляд[ред.ред. код]

Ньюфаундленд коричневого кольору
Ньюфаундленд біло-чорного кольору — Ландсір
Маленький «ньюфик»

Ньюфаундленди характеризуються перепончастими лапами та своєю водозахисною шерстю[1]. Пси мають вагу 60—70 кг, а суки — 45—55 кг, що дає право називати породу «собака гігант». Деякі собаки породи, як відомо, важили більш ніж 90 кг. Найбільший ньюфаундленд-рекордсмен важив 120 кг та був більше за 1 м 83 см від носа до хвоста. Зовсім можливо їм і виростати до 86 см—1 м 7 см у загривку.

Різновид: ландсір[ред.ред. код]

Стандарт Американського Клубу Собаківництва англ. American Kennel Club (AKC) має в своєму активі чорний, коричневий, сірий кольори, а також різновид «ландсір» — собака з чорною головою та біло-чорним корпусом (у нас поширеніша назва біло-чорний окрас); Англійський Клуб дозволяє тільки чорний, коричневий та окрас біло-чорний; а стандарти Канадського Клубу дозволяють лише тільки чорний та біло-чорний окрас. Ландсіри отримали свою назву на честь митця Сера Едвіна Ландсіра, відомий своїми картинами собак. АКС, СКС, КС усі визнають ландсіра як частину породи. Федерація CI (FCI) вважає ландсіра окремою породою; інші вважають його лише варіантом кольору собаки ньюфаундленд.

Темперамент[ред.ред. код]

Міжнародні Клуби Собаківництва загалом описують породу, як таку, що має дуже лагідний і м'який характер.[1][2][3]. Ньюфаундлендів зокрема називають «добрий гігант». У них глибокі розумові здібності, вони легкі для навчання і є прекрасними опікунами та надзвичайно лагідними з дітьми. Такі властивості, за сукупністю якостей, майже не мають аналогів серед собак інших порід. Ньюфаундлени, що їх просто називають «ньюфи» чи «ньюфі», не просто розумні, — вони визначаються схильністю до самостійного прийняття рішень. У надзвичайних ситуаціях вони можуть діяти миттєво, без будь-яких команд, та натомість приймають єдине вірне рішення.[4]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]