Мауглі та Багіра (скульптурна група)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Мауглі та Багіра»

Країна Україна
РозташуванняМиколаїв, площа імені М. П. Леонтовича
Автор проєктуІ. В. Макушина
Архітектор
СкульпторІ. В. Макушина
ХудожникВ. Г. Пахомов
Матеріалмідь
Встановлено1978
Реставровано2018

«Мауглі та Багіра» — скульптурна група з міді, що розташована на площі імені М. П. Леонтовича в Миколаєві. Є символом Миколаївського зоопарку і однією з візитних карток міста[1].

Історія

[ред. | ред. код]

Зведення

[ред. | ред. код]

Скульптурна група «Мауглі та Багіра» була встановлена в 1978 році перед входом до Миколаївського зоопарку. Споруджена за авторським проєктом І. В. Макушиної[2], в якому брали участь архітектори О. П. Попова і В. П. Попов, а також художник по металу В. Г. Пахомов. За задумом авторів, скульптура відображає єдність людського світу та світу живої природи. Пам'ятник служить нагадуванням про те, що взаєморозуміння можна досягти навіть у суворих умовах джунглів[3].

Згодом «Мауглі та Багіра» стали емблемою зоопарку і найбільш впізнаваною його рисою.

Сучасність

[ред. | ред. код]

Скульптура зображена на емблемі Миколаївського зоопарку.

У 2001 році скульптура була зображена на ювілейній монеті номіналом 2 гривні, які карбувалися Націнальним банком України до 100-річчя зоопарку[3]. Укрпошта випустила тираж ювілейних конвертів з маркою. З 7 по 10 вересня в зоопарку була проведена Міжнародна науково-практична конференція, в її дні проходило гашення марок[1].

Скульптура неодноразово піддавалася актам вандалізму. У 2007 році невідомі відпилили і здали на металобрухт ногу Мауглі. Скульптуру поновили, але зловмисників так і не знайшли. 17 лютого 2012 року скульптура знову зазнала нападу: співробітники міліції затримали зловмисника, який за допомогою ножівки по металу намагався розпиляти одну із частин скульптури[4].

19 жовтня 2018 року зоопарк розпочав реконструкцію скульптурної групи. Миколаївський зоопарк виготовив і встановив огорожу навколо фігур, щоб убезпечити її від людей, а художник, реставратор і один з учасників створення самого проєкту пам'ятника, В. Г. Пахомов, розпочав реставрацію самої скульптури[5].

Скульптурна група «Мауглі та Багіра» є центральною фігурою площі. На гранітному постаменті зображено у стрімкому русі персонажів книги Редьярда Кіплінга «Книга джунглів», — Мауглі та його вірну захисницю Багіру, їх погляд спрямований одне на одного. Фігури виконані з міді.

Галерея

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Історія. Миколаївський зоопарк. Процитовано 17 березня 2023.
  2. Макушина Інна Вікторівна — Енциклопедія Сучасної України. esu.com.ua. Процитовано 17 березня 2023.
  3. а б Скульптура «Мауглі і Багіра» біля Миколаївського зоопарку. Управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради (укр.). Процитовано 17 березня 2023.
  4. «НикВести». Скульптура «Маугли и Багира» возле зоопарка снова подверглась нападению. Никвести. Процитовано 17 березня 2023.
  5. В Николаеве началась реставрация знаменитой статуи «Маугли и Багира». СВІДОК.info (укр.). 19 жовтня 2018. Процитовано 17 березня 2023.