Мені Мюріел Дові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мені Мюріел Дові під час своєї карпатської подорожі

.

Мені Мюріел Дові (Ménie Muriel Dowie (Norman), Мені Мюріел Доуі) (15 липня 1867, Ліверпуль — 25 березня 1945, Тусон, Аризона) — англійська письменниця шотландського походження, мандрівниця.

Дочка купця, онучка шотландського письменника Роберта Чемберса (Robert Chambers). Отримала освіту в Ліверпулі, Штуттґарті та Франції. Крім рідної, володіла німецькою та французькою мовами. В молоді роки багато подорожувала. Зокрема, влітку 1890-го року, без супутників, здіснила кінний перехід через Гуцульщину та Покуття, пройшла по Чорногорі. Мандрівниця побувала у Коломиї, Делятині, Косові, Космачі Жаб'єму (Верховина), переїхала через Львів. Враження від цієї подорожі мандрівниця описала у своєму літературному дебюті, книзі «Дівчина в Карпатах» (A Girl in the Karpathians), опублікованій 1891 року у видавництві G. Philip & Son. Книга була проілюстрована рисунками, виконаними сестрою авторки на основі подорожніх ескізів Мюріел Дові. Після повернення в Західну Європу, письменниця прочитала серію лекцій-розповідей про свої мандри Карпатами.

«Дівчина в Карпатах» витримала кілька видань, три з них — ще у першому році видання (1891).

Особисте життя[ред.ред. код]

У 1891 році Мені Мюріел Дові одружилася з журналістом, та письменником-мандрівником Генрі Норманом (Henry Norman). Мюріел та Генрі багато подорожували та займалися літературною діяльністю, у 1897 році у них народився син Генрі Ніґель (Henry Nigel St Valery Norman). У 1903 році, після скандалу, у якому Генрі звинуватив Мюріел у подружній зраді з альпіністом Едвардом Фітцжеральдом (Edward Fitzgerald), подружжя розлучилося. Наприкінці 1903 Мюріель одружилася з Фітцжеральдом. Цей шлюб був бездітним. Мюріел перестала займатися літературною творчістю, але продовжувала багато подорожувати. Після придбання ферми в Англії, Мюріел зайнялася розведенням великої рогатої худоби та експортом її до Момбаси в Кенії. Мюріел та Фітцжеральд розлучилися в 1928 році. У 1941 році вона імігрувала до США.

Книги[ред.ред. код]

  • «Дівчина в Карпатах» (A Girl in the Karpathians), 1891.
  • «Ґаллія» (Gallia), 1895.
  • «Вигин гілки» (The Crook of the Bough), 1898.
  • «Кохання і його маска» (Love and His Mask), 1901.

Лінки[ред.ред. код]