Миронівський хлібопродукт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Миронівський хлібопродукт» — українське ПАТ, одна з провідних агропромислових компаній України. Заснована в 1998. Основна діяльність: розведення птиці, виробництво та продаж м'ясної продукції, а саме курятини (ТМ «Наша Ряба»), яловичини (ТМ «Сертифікований Ангус») та гуски (ТМ «Фуа Гра»), м'ясних напівфабрикатів (ТМ «Легко!») та ковбасних виробів (ТМ «Бащинський», ТМ «Дружба Народів», ТМ «Європродукт». Найвідомішою торговою маркою є «Наша ряба» (з 2002), що суттєво обігнала найближчих конкурентів.[джерело?] 63% компанії належить Юрію Косюку[1].

Діяльність[ред.ред. код]

У МХП три основних напрямки діяльності:

МХП — вертикально інтегрована компанія, контролює повний виробничий цикл отримання товарного м'яса курки. Вирощує зерно для виробництва комбікормів; виготовляє корми для своїх птахофабрик з вирощування батьківського поголів'я і фабрик з виробництва м'яса птиці. Завдяки власному парку вантажівок-рефрижераторів МХП займається доставкою своєї продукції в дистрибуційні центри та франчайзингові точки на території України.

МХП — перша українська агропромислова компанія, чиї акції котируються на основному майданчику Лондонської фондової біржі.

Історія[ред.ред. код]

1998 — Юрій Косюк заснував АТЗТ «Миронівський хлібопродукт». Компанія отримала контрольний пакет акцій у ВАТ «Миронівський завод з виготовлення круп і комбікормів» (м. Миронівка) і стала одним з провідних зерноторгових підприємств України.[2]

1999 — МХП викуповує та модернізує птахофабрику «Перемога» (с. Будище); починається промислове виробництво м'яса птиці.

2001 — птахофабрика «Дружба народів Нова» (с. Петрівка) увійшла до МХП. «Старинська Птахофабрика» (с. Мирне), яка спеціалізується на вирощуванні батьківського поголів'я птиці, увійшла до МХП.

2002 — виведення на ринок бренду охолодженого курячого м'яса «Наша ряба».

2004 — МХП ввів в експлуатацію завод з переробки насіння соняшника здатного переробляти 200 тисяч тонн насіння на рік (350 тисяч тон на рік, після дообладнання заводу другою лінією переробки)

2005 — МХП почав розвиток рослинницького бізнесу.

2006 — розпочав роботу Миронівський м'ясопереробний завод «Легко» (м. Миронівка) — найбільший в Україні завод з виробництва м'ясних напівфабрикатів. МХП завершив випуск єврооблігацій на суму 250 мільйонів доларів США.

2007 — у середині року почала працювати перша лінія виробництва ЗАТ «Миронівська птахофабрика» (м. Канів). З виходом лінії на повну потужність обсяг виробництва групи був збільшений на 70%.

2008 — МХП провів первинне публічне розміщення акцій (у формі глобальних депозитарних розписок) на Лондонській фондовій біржі. Група придбала 80% акцій компанії «Український бекон» — виробника м'ясо-ковбасної продукції.

2009 — у червні закінчено будівництво другої лінії Миронівської птахофабрики — підприємство почало працювати на повну потужність, яка становить близько 200 тисяч тонн курятини на рік. У цей час Миронівська птахофабрика — найпотужніше підприємство на українському ринку промислового виробництва курятини та одне з найпотужніших підприємств цього спрямування у Європі.

2010 — в Ладижині розпочато будівництво птахофабрики «Вінницький бройлер»[3] потужністю 400 тис. тонн курятини на рік і комбікормового заводу «Ладижинський»[4] загальною вартістю $750 млн, яке планується завершити 2013–2014[5][6]. Ладижин вибраний через значну кількість сільськогосподарських земель, що МХП орендує поблизу та близькості до Ладижинської ТЕС, що забезпечуватиме необхідні 90 Мегават потужності для МХП.[7]

Економічні показники[ред.ред. код]

Згідно з даними Держкомстату України, МХП у 2009 виробив близько 43% промислової курятини. Можливості компанії дозволяють щотижня вирощувати понад 3,5 мільйонів бройлерів для подальшого виробництва близько 27,5 тис. тонн м'яса птиці на місяць.

МХП у 2010 збільшив виробництво курятини на 26% — до 360 тис. тонн.[8]

За 9 місяців 2011 за стандартами МСФЗ консолідована виручка МХП досягла 880 млн дол., а чистий прибуток виріс на 27% до 201 млн дол.

Примітки[ред.ред. код]

  1. http://www.rbc.ua/ukr/top/show/mhp-privlek-165-mln-doll-v-hode-spo-na-londonskoy-fondovoy-08122010161900 МХП залучив 165 млн дол. під час SPO на Лондонській фондовій біржі
  2. http://www.mhp.com.ua/ua/node/379/ Офіційниц сайт. Історія
  3. http://www.mhp.com.ua/ua/node/626/ Офіційний сайт. Прес-релізи
  4. http://ladgazeta.org.ua/miscevi-novyny/podiji/71-budivnyctvo-kombikormovogo-kompleksu-ne-zupynytsja-na-zymu Будівництво комбікормового комплексу МХП
  5. http://ladgazeta.org.ua/miscevi-novyny/ekonomika/41-golova-pravlinnja-vat-qmhpq-jurij-kosjuk-qu-lasdyszhyn-my-pryjsshly-vsersjoz-i-nasdovsgoq Голова правління ВАТ «МХП» Юрій Косюк: «У Ладижин ми прийшли всерйоз і надовго.»
  6. http://vdt6.com.ua/newsvinekonomic/5771-2010-10-19-14-19-02 В Ладижині будується одна з найбільших птахоферм в Європі
  7. http://lexpress.vn.ua/news_vinn/71-ladizhinska-tes-osvoyuye-miljonni-investiciyi-i-smilivo-divitsya-v-den-prijdeshnij.html Ладижинська ТЕС освоює інвестиції
  8. http://economics.unian.net/ukr/detail/75154 «Миронівський хлібопродукт» збільшив виробництво курятини на 26%

Джерела[ред.ред. код]