Косюк Юрій Анатолійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Юрій Анатолійович Косюк
KosukUA.jpg
Народився 27 травня 1968(1968-05-27) (49 років)
Катеринопіль, Черкаська область, Українська РСР
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Alma mater Національний університет харчових технологій
Нагороди
Герой України (орден Держави)

Ю́рій Анато́лійович Косю́к (нар. 27 травня 1968, Катеринопіль, Черкаська область[1][2]) — український підприємець, власник контрольного пакету акцій компанії та директор MHP S.A.[3], голова правління ПАТ «Миронівський хлібопродукт». Герой України (2008)[4].

Життєпис[ред.ред. код]

Народився у містечку Катеринополі, що на Черкащині. Тут досі мешкає його мама — Галина Юхимівна Косюк. Тут похований батько — Анатолій Косюк.

Закінчив середню школу із золотою медаллю. Переможець Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії.

У 1985 вступив до Київського інституту харчової промисловості. Через службу в армії закінчив навчатися в 1992. Здобув спеціальність технолога харчових виробництв «Технологія м'яса і м'ясопродуктів». У 1989 студентом 4-го курсу інституту, відвідував тренінг для брокерів[5].

Кар'єра[ред.ред. код]

У 1991 Юрій Косюк став брокером на Київській товарній біржі. У наступному році — одним із засновників СП «ЛКБ». Компанія займалася імпортом металу, зерна, газу. Зароблені свої перші $ 100 тис. він інвестував у власну справу — цех з переробки м'яса в Черкаській області. Але підприємство швидко розорилося і його довелося продати майже за безцінь. Це була перша невдача в бізнесі Юрія Косюка. У 1995 він стає президентом ЗАТ «Науково-технічний бізнес-центр харчової промисловості». У 1998 заснував та очолив ЗАТ «Миронівський хлібопродукт». У 2002 на ринок виходить торгова марка «Наша ряба».

В липні 2014 подав у відставку з посади голови правління МХП у зв'язку з призначенням на посаду першого заступника Глави Адміністрації Президента України.

Про призначення Косюка Президент України Петро Порошенко повідомив 2 липня 2014 року на зустрічі з лідерами депутатських фракцій та груп Верховної Ради України.[6] На цій посаді курував матеріально-технічне забезпечення та логістику силових структур.

8 грудня 2014 року президент Петро Порошенко звільнив Юрія Косюка з посади заступника голови Адміністрації Президента указом № 924. При цьому указом № 925 від того ж числа Косюка призначено позаштатним радником Президента.[7] Після цього знову обраний головою правління МХП.

Досягнення[ред.ред. код]

У 2008 «Миронівський хлібопродукт» першим серед українських агропромислових підприємств вийшов на Лондонську фондову біржу[8].

Бізнесмен зумів в кризовий 2008 наростити обсяг виробництва на 30 %, таке ж зростання було і в 2009. У 2010 Юрій Косюк, як мажоритарний акціонер МХП продав близько 10 % акцій компанії. На цей час в його розпорядженні перебуває близько 65 % акцій компанії, решта 35 % — у вільному обігу на основному майданчику Лондонської фондової біржі. До 2011 капіталізація компанії склала близько $ 2 млрд.

Рейтинги[ред.ред. код]

У рейтингу найзаможніших людей України за версією Forbes Україна Косюк стабільно потрапляє до 10-ки, а у 2015—2016 рр. — до п'ятірки.

 • 2011 р. — $ 1.5 млрд. (6 місце)
 • 2012 р. — $1.3 млрд. (6 місце)
 • 2013 р. — $ 1.6 млрд. (6 місце)
 • 2014 р. — $1.3 млрд. (7 місце)
 • 2015 р. — $ 1.1 млрд. (5 місце)
 • 2016 р. — $ 1 млрд. (5 місце)

Основні публікації[ред.ред. код]

 • Юрій Косюк: «Для мене Україна — моя батьківщина, мій дім, а не територія для заробітку» (Інтерв'ю Інтернет-ресурс «Дзвін»).
 • Юрій Косюк: «Сьогодні ми стали реальним конкурентом світовим виробникам м'яса птиці» (Інтерв'ю для газети «Факти»).
 • Юрій Косюк: «Потрібна Комплексна стратегія енергозаміщення» (стаття для газети «Дзеркало тижня»).
 • Юрій Косюк: «Треба жити по-справжньому, бо завтра може не настати» (інтерв'ю для газети «Факти»)

Державні нагороди[ред.ред. код]

 • Звання Герой України з врученням ордена Держави (20 серпня 2008) — за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку аграрної галузі, впровадження сучасних високоефективних технологій у виробництво і переробку сільськогосподарської продукції[9]

Сім'я[ред.ред. код]

Одружений. Разом з дружиною Оленою, виховують сина Івана (2000 року народження)[10].

Олена Косюк працює в МХП. Вона обіймає посаду директора департаменту технології, якості та безпеки харчової продукції.

Син Іван навчається в Колумбійському університеті (Нью-Йорк, США).

Цікаві факти[ред.ред. код]

У ранньому дитинстві хотів стати військовим, пізніше — директором м'ясокомбінату. Найбільше часу проводить в на роботі.

Ідеї черпає з книг. Найулюбленіші: «Сходження грошей» Найла Фергюсона, «Мистецтво війни» Сунь-Цзи (редакція Томаса Клірі).

П'ять днів на тиждень займається спортом.

Власність[ред.ред. код]

Резонансна будівля на Хотівському городищі скіфських часів

2009 року почав у селі Хотів, на території Хотівського городища скіфських часів, будівництво розкішного маєтку з палацом.[11][12] Попередньо ця та деякі інші ділянки городища були виведені за межі пам'ятки археології. Будівництво знищило північну частину городища (одну з найбагатших залишками давніх споруд і оточену найвищою ділянкою оборонного валу[13]), а також прилеглий ландшафт[14]. За версією самого Косюка, «те, що будується, будується в прірві, і воно до городища ніякого відношення не має»[11].

Примітки[ред.ред. код]

 1. Досьє на Forbes Україна
 2. Досьє на latifundist.com
 3. https://www.mhp.com.ua/uk/about/board
 4. Указ Президента України «Про присвоєння Ю. Косюку звання Герой України»
 5. http://vkurse.ua/ua/society/krovnye-dengi-ukrainskikh-bogachey.html
 6. Президент України Петро Порошенко провів зустріч з лідерами депутатських фракцій та груп Верховної Ради // Прес-служба Президента України, 02.07.2014
 7. Порошенко призначив заступника голови АП Косюка своїм радником. українські новини (ukranews.com). 8 грудня 2014. 
 8. Аграрний сектор України: тенденції, суб'єкти, перспективи реформування
 9. Указ Президента України № 754/2008 від 20 серпня 2008 року «Про присвоєння Ю. Косюку звання Герой України»
 10. https://latifundist.com/dosye/kosyuk-yurij-anatolevich
 11. а б Будинок на кістках. «Слідство. Інфо». 26.06.2015.
 12. Кому принадлежит частный дворец в парке Феофания. Телеканал ICTV. 6.11.2015
 13. Петровська Є. О. Ранньоскіфські пам'ятки на південній околиці Києва / В кн.: Археологія. — К.: Наукова думка, 1970. — Т. XXIV. — С. 130.
 14. Дараган М., Орлюк М., Роменець А., Бондар К. Інтерпретація даних високоточної магнітної зйомки в складі археологічної ГІС (на прикладі Хотівського городища скіфської доби). 15th EAGE International Conference on Geoinformatics — Theoretical and Applied Aspects. 10-13 May 2016, Kiev, Ukraine.

Джерела і посилання[ред.ред. код]