Косюк Юрій Анатолійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Юрій Анатолійович Косюк
Юрій Анатолійович Косюк.jpg
Народився 27 травня 1968(1968-05-27) (49 років)
с. Червоне, Гайворонський район, Кіровоградська область, Українська РСР
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Alma mater Національний університет харчових технологій
Нагороди
Герой України (орден Держави)

Ю́рій Анато́лійович Косю́к (нар. 27 травня 1968, с. Червоне, Гайворонський район, Кіровоградська область[1]) — український підприємець, власник та голова правління ПАТ «Миронівський хлібопродукт» (МХП). Герой України (2008).

Життєпис[ред.ред. код]

Народився у с. Червоне, Гайворонського району Кіровоградської області

У 1985 вступив до Київського інституту харчової промисловості. Однак закінчив його в 1992 у зв'язку з тим, що був призваний на строкову службу. Після закінчення інституту отримав спеціальність технолога харчових виробництв.

Кар'єра[ред.ред. код]

Кар'єра почалася ще в студентські роки. У 1991 він став брокером на Київській товарній біржі. У наступному році став одним із засновників СП «ЛКБ». Компанія займалася імпортом металу, зерна, і навіть газу.

У 1995 стає президентом ЗАТ «Науково-технічний бізнес-центр харчової промисловості». У 1998 підприємство реорганізовується у ВАТ «Миронівський хлібопродукт». У 2001 на ринок виходить торгова марка «Наша ряба».

Резонансна будівля на Хотівському городищі скіфських часів

2009 року почав у селі Хотів, на території Хотівського городища скіфських часів, будівництво розкішного маєтку з палацом.[2][3] Попередньо ця та деякі інші ділянки городища були виведені за межі пам'ятки археології. Будівництво знищило північну частину городища (одну з найбагатших залишками давніх споруд і оточену найвищою ділянкою оборонного валу[4]), а також прилеглий ландшафт[5]. За версією самого Косюка, «те, що будується, будується в прірві, і воно до городища ніякого відношення не має»[2].

2 липня 2014 року Президент України Петро Порошенко на зустрічі з лідерами депутатських фракцій та груп Верховної Ради України заявив, що для координації дій та підвищення рівня керованості силовим блоком він призначає першим заступником Глави Адміністрації Президента з цих питань Юрія Косюка.[6]

8 грудня 2014 року президент Петро Порошенко звільнив Юрія Косюка з посади заступника голови Адміністрації Президента указом № 924. При цьому указом № 925 від того ж числа Косюка призначено позаштатним радником Президента.[7]

В анексованому Криму володіє двома великими компаніями: ПрАТ «Кримська фруктова компанія», ПрАТ «Дружба народів-Нова», які протягом жовтня-листопада були перереєстровані відповідно до російського законодавства.[8]

Досягнення[ред.ред. код]

Очолює агропромислову компанію, в яку входить 20 підприємств по всій Україні. «Миронівський хлібопродукт» — перша в Україні агропромислова компанія, акції якої котуються на Лондонській фондовій біржі.

Голова асоціації «Союз птахівників України»[9]

У рейтингу найзаможніших людей України за версією Forbes Україна посів 5 місце у 2015 році зі статками у $1 100 млн.

Державні нагороди[ред.ред. код]

 • Звання Герой України з врученням ордена Держави (20 серпня 2008) — за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку аграрної галузі, впровадження сучасних високоефективних технологій у виробництво і переробку сільськогосподарської продукції[10]

Родина[ред.ред. код]

Одружений, разом з дружиною виховує сина і дочку.

Примітки[ред.ред. код]

 1. Косюк Юрий Анатольевич file.liga.net
 2. а б Будинок на кістках. «Слідство. Інфо». 26.06.2015.
 3. Кому принадлежит частный дворец в парке Феофания. Телеканал ICTV. 6.11.2015
 4. Петровська Є. О. Ранньоскіфські пам'ятки на південній околиці Києва / В кн.: Археологія. — К.: Наукова думка, 1970. — Т. XXIV. — С. 130.
 5. Дараган М., Орлюк М., Роменець А., Бондар К. Інтерпретація даних високоточної магнітної зйомки в складі археологічної ГІС (на прикладі Хотівського городища скіфської доби). 15th EAGE International Conference on Geoinformatics — Theoretical and Applied Aspects. 10-13 May 2016, Kiev, Ukraine.
 6. Президент України Петро Порошенко провів зустріч з лідерами депутатських фракцій та груп Верховної Ради // Прес-служба Президента України, 02.07.2014
 7. Порошенко призначив заступника голови АП Косюка своїм радником. українські новини (ukranews.com). 8 грудня 2014. 
 8. Порошенко прибрав Косюка через кримських курей
 9. «Союз птахівників України»
 10. Указ Президента України № 754/2008 від 20 серпня 2008 року «Про присвоєння Ю. Косюку звання Герой України»

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]