Косюк Юрій Анатолійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Косюк Юрій Анатолійович
KosukUA.jpg
Народився 27 травня 1968(1968-05-27) (50 років)
Катеринопіль, Черкаська область, Українська РСР, СРСР
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Місце проживання
Діяльність бізнесмен
Alma mater "Національний університет харчових технологій" (НУХТ)
Нагороди
Герой України (орден Держави)

Ю́рій Анато́лійович Косю́к (нар. 27 травня 1968, Катеринопіль, Черкаська область[1][2]) — український підприємець, власник контрольного пакету акцій компанії та директор MHP S.A.[3], голова правління ПАТ «Миронівський хлібопродукт». Герой України (2008)[4].

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився у містечку Катеринополі, що на Черкащині. Тут досі мешкає його мама — Галина Юхимівна Косюк. Тут похований батько — Анатолій Косюк.

Закінчив середню школу із золотою медаллю. Переможець Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії.

У 1985 вступив до Київського інституту харчової промисловості. Через службу в армії закінчив навчатися в 1992. Здобув спеціальність технолога харчових виробництв «Технологія м'яса і м'ясопродуктів». У 1989 студентом 4-го курсу інституту, відвідував тренінг для брокерів[5].

Кар'єра[ред. | ред. код]

У 1991 Юрій Косюк став брокером на Київській товарній біржі. У наступному році — одним із засновників СП «ЛКБ». Компанія займалася імпортом металу, зерна, газу. Зароблені свої перші $ 100 тис. він інвестував у власну справу — цех з переробки м'яса в Черкаській області. Але підприємство швидко розорилося і його довелося продати майже за безцінь. Це була перша невдача в бізнесі Юрія Косюка. У 1995 він стає президентом ЗАТ «Науково-технічний бізнес-центр харчової промисловості». У 1998 заснував та очолив ЗАТ «Миронівський хлібопродукт». У 2002 на ринок виходить торгова марка «Наша ряба».

В липні 2014 подав у відставку з посади голови правління МХП у зв'язку з призначенням на посаду першого заступника Глави Адміністрації Президента України.

Про призначення Косюка Президент України Петро Порошенко повідомив 2 липня 2014 року на зустрічі з лідерами депутатських фракцій та груп Верховної Ради України.[6] На цій посаді керував матеріально-технічне забезпечення та логістику силових структур.

8 грудня 2014 року президент Петро Порошенко звільнив Юрія Косюка з посади заступника голови Адміністрації Президента указом № 924. При цьому указом № 925 від того ж числа Косюка призначено позаштатним радником Президента.[7] Після цього знову обраний головою правління МХП.

Досягнення[ред. | ред. код]

У 2008 «Миронівський хлібопродукт» першим серед українських агропромислових підприємств вийшов на Лондонську фондову біржу[8].

Бізнесмен зумів в кризовий 2008 наростити обсяг виробництва на 30 %, таке ж зростання було і в 2009. У 2010 Юрій Косюк, як мажоритарний акціонер МХП продав близько 10 % акцій компанії. На цей час в його розпорядженні перебуває близько 65 % акцій компанії, решта 35 % — у вільному обігу на основному майданчику Лондонської фондової біржі. До 2011 капіталізація компанії склала близько $ 2 млрд.

Рейтинги[ред. | ред. код]

У рейтингу найзаможніших людей України за версією Forbes Україна Косюк стабільно потрапляє до 10-ки, а у 2015—2016 рр. — до п'ятірки.

 • 2011 р. — $ 1.5 млрд. (6 місце)
 • 2012 р. — $1.3 млрд. (6 місце)
 • 2013 р. — $ 1.6 млрд. (6 місце)
 • 2014 р. — $1.3 млрд. (7 місце)
 • 2015 р. — $ 1.1 млрд. (5 місце)
 • 2016 р. — $ 1 млрд. (5 місце)

Основні публікації[ред. | ред. код]

 • Юрій Косюк: «Для мене Україна — моя батьківщина, мій дім, а не територія для заробітку» (Інтерв'ю Інтернет-ресурс «Дзвін»).
 • Юрій Косюк: «Сьогодні ми стали реальним конкурентом світовим виробникам м'яса птиці» (Інтерв'ю для газети «Факти»).
 • Юрій Косюк: «Потрібна Комплексна стратегія енергозаміщення» (стаття для газети «Дзеркало тижня»).
 • Юрій Косюк: «Треба жити по-справжньому, бо завтра може не настати» (інтерв'ю для газети «Факти»)

Державні нагороди[ред. | ред. код]

 • Звання Герой України з врученням ордена Держави (20 серпня 2008) — за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку аграрної галузі, впровадження сучасних високоефективних технологій у виробництво і переробку сільськогосподарської продукції[9]

Сім'я[ред. | ред. код]

Одружений. Разом з дружиною Оленою, виховують сина Івана (2000 року народження)[10].

Олена Косюк працює в МХП. Вона обіймає посаду директора департаменту технології, якості та безпеки харчової продукції.

Син Іван навчається в Колумбійському університеті (Нью-Йорк, США).

Цікаві факти[ред. | ред. код]

У ранньому дитинстві хотів стати військовим, пізніше — директором м'ясокомбінату. Найбільше часу проводить на роботі.

Ідеї черпає з книг. Найулюбленіші: «Сходження грошей» Найла Фергюсона, «Мистецтво війни» Сунь-Цзи (редакція Томаса Клірі).

П'ять днів на тиждень займається спортом.

Власність[ред. | ред. код]

Резонансна будівля на Хотівському городищі скіфських часів

2009 року почав у селі Хотів, на території Хотівського городища скіфських часів, будівництво розкішного маєтку з палацом.[11][12] Попередньо ця та деякі інші ділянки городища були виведені за межі пам'ятки археології. Будівництво знищило північну частину городища (одну з найбагатших залишками давніх споруд і оточену найвищою ділянкою оборонного валу[13]), а також прилеглий ландшафт[14]. За версією самого Косюка, «те, що будується, будується в прірві, і воно до городища ніякого відношення не має»[11].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Досьє на Forbes Україна
 2. Досьє на latifundist.com
 3. https://www.mhp.com.ua/uk/about/board
 4. Указ Президента України «Про присвоєння Ю. Косюку звання Герой України»
 5. http://vkurse.ua/ua/society/krovnye-dengi-ukrainskikh-bogachey.html
 6. Президент України Петро Порошенко провів зустріч з лідерами депутатських фракцій та груп Верховної Ради // Прес-служба Президента України, 02.07.2014
 7. Порошенко призначив заступника голови АП Косюка своїм радником. українські новини (ukranews.com). 8 грудня 2014. 
 8. Аграрний сектор України: тенденції, суб'єкти, перспективи реформування
 9. Указ Президента України № 754/2008 від 20 серпня 2008 року «Про присвоєння Ю. Косюку звання Герой України»
 10. https://latifundist.com/dosye/kosyuk-yurij-anatolevich
 11. а б Будинок на кістках. «Слідство. Інфо». 26.06.2015.
 12. Кому принадлежит частный дворец в парке Феофания. Телеканал ICTV. 6.11.2015
 13. Петровська Є. О. Ранньоскіфські пам'ятки на південній околиці Києва / В кн.: Археологія. — К.: Наукова думка, 1970. — Т. XXIV. — С. 130.
 14. Дараган М., Орлюк М., Роменець А., Бондар К. Інтерпретація даних високоточної магнітної зйомки в складі археологічної ГІС (на прикладі Хотівського городища скіфської доби). 15th EAGE International Conference on Geoinformatics — Theoretical and Applied Aspects. 10-13 May 2016, Kiev, Ukraine.

Джерела і посилання[ред. | ред. код]