Мода в Стародавньому Римі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Деякі римляни намагалися здивувати і шокувати інших своїм одягом. Так, молоді римляни з багатих сімей навмисно одягали м'які жіночні одягу, наприклад, туніки з довгими рукавами, яскраві покривала і прозорі шовкові тоги. Філософи часто з'являлися в неохайному вигляді, в брудному, обірваному одязі і зношених плащах.

Одяг[ред. | ред. код]

Верхній одяг[ред. | ред. код]

Тога[ред. | ред. код]

Докладніше: Тога

Тога була знаком римського громадянина (див. Вергілій називав римлян «Владики світу, народ, одягнений в тоги». Відправлений на заслання громадянин втрачав право носити тогу, а іноземцям цей привілей взагалі не надавався.

Тога була офіційною одягом насамперед багатих людей, проте з часом її стали носити все рідше. Так, Ювенал писав про місця, де тогу носить тільки мрець на смертному ложі. Марціал писав, що в маленьких містах Італії тогу надягають один або два рази у місяць, коли сім'я справляє свято в честь Лавров і належить надягати парадну одяг. У самому Римі, принаймні в пізню Республіку, все частіше виходили закутаними в плащ чи рядно. При Серпні еділи повинні були стежити, щоб кожен римський громадянин на форумі і його околицях, а також в цирку носив тільки тогу. Однак, тога все більше виходила з моди, і її носили тільки там, де це було обов'язково: на громадських іграх, в суді та з інших офіційних приводів, при жертвоприношеннях, а також клієнти, які приходили вранці вітати патрона.