Мойсей Угрин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Преподобний Мойсей Угрин, пророкував скору смерть польського короля Болеслава Хороброго, що і сталося у 1025

Святий Мойсей Угрин, Печерський (? - бл. 1043, Київ) — древньоруський святий, угорець, чернець Печерського монастиря. Преподобний. Пам'ять 11 жовтня і 8 серпня.

За походженням угорець. В юності був дружинником князя Бориса, сина князя Володимира. Після загибелі Бориса (24 липня 1015) служив його сестрі - князівні Предславі. Після захоплення Києва 1019 року польським королем Болеславом Хоробрим Мойсей потрапляє в полон. В оковах він був приведений до Польщі, де став бранцем однієї багатої і хтивої вдови, яка, закохавшись, хотіла одружити його з собою. Відринувши її залицяння, Мойсей таємно приймає чернечий постриг, за що його було катовано і оскоплено. Перед тим Мойсей напророкував цій жінці і Болеславу, який втрутився в цю справу, скору смерть. Король Болеслав 1025 року раптово помер, в країні спалахнуло народне повстання. Угрин вивільнився з неволі і повернувся на Русь.

За Касіянівською редакцією "Патерика Печерського" 1462 року, він прийшов до преподобного Антонія Печерського 1031 року і жив у печерній обителі ще близько 10 років.

Його мощі спочивають у Ближніх печерах.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела та посилання[ред.ред. код]


Святий Це незавершена стаття про святого.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Хрест Це незавершена стаття про християнство.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.