Монгольський Алтай

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Монгольський Алтай
Країна Монголія Монголія,
КНР КНР
Гороутворення Альпійський орогенез
Довжина 1000 км, ZW-NE
Ширина 300 км
Найвища точка Мунх-Хайрхан-Ула
 - розташування Монголія Монголія
 - координати 46°53′ пн. ш. 91°28′ сх. д. / 46.883° пн. ш. 91.467° сх. д. / 46.883; 91.467
 - висота 4362 м м

Монго́льський Алта́й — гірська система в Монголії і Китаї.

  • Довжина із північного заходу на південний схід приблизно на 1500 км.
  • Ширина від 300 до 150 км.
  • Пересічна висота 3000— 3600 м, найбільша — 4356 м (у групі вершин Таван-Богдо-Ула) та до 4362 м (гора Мунх-Хайрхан-Ула).

Складається з декількох паралельних хребтів, розділених подовжніми тектонічними долинами. Вершини хребтів переважно платоподібні; у пасмовій частині є головним чином карові і висячі льодовики (найбільший — льодовик Потаніна).

Характерною рисою Монгольського Алтаю є асиметрія схилів, згладжені вершини, чергування гірських піднять із міжгірськими западинами.

Складений переважно палеозойськими кристалічними сланцями, порфірами, порфіритами і гранітами.

У Монгольському Алтаї беруть початок річки: Іртиш, Урунгу, Кобдо.

Південно-західні схили зволожені сильніше, ніж північно-східні, тому на південно-західних схилах розвинені лісо-лугові ландшафти (у складі лісів переважають ялина і модрина), що зміняються донизу степами, а догори — альпійськими луками. На північно-східних схилах панують степи і напівпустелі, в міжгірських западинах — напівпустелі. Схили в басейнах Іртиша і частково Кобдо вкриті лісами.

Гірська система Монгольський Алтай на півночі підходить до високогір'їв Південного Алтаю, на заході та півдні розташовуються напівпустелі і пустелі Джунгарії і Гобі, а вся північно-східна частина системи межує з напівпустелями Улоговини Великих озер. На сході Монгольського Алтаю розташовується Алаг-Нурська западина, що відокремлює його від Гобійського Алтаю (висота до 3900 м). На північно-західному краї хребта знаходиться озеро Канас.

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]