Міжнародний день миру

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Flag of the United Nations.svg

Міжнаро́дний де́нь ми́ру (офіційними мовами ООН: англ. International Day of Peace, араб. اليوم العالمي للسلا‎م,‎‎ ісп. Día Internacional de la Paz, кит. 国际和平日, рос. Международный день мира, фр. Journée internationale de la paix) встановлений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН від 30 листопада 1982 року і відзначається в 3-й вівторок вересня. Генеральна Асамблея в резолюції 55/282 від 7 вересня 2001 року ухвалила, що починаючи з 2002 року Міжнародний день миру буде щорічно відзначатися 21 вересня.

Асамблея заявила, що День Миру буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня.

Генеральна Асамблея закликала всіх держав-членів ООН, регіональні і неурядові організації й окремих людей відповідним чином відзначати День, у тому числі шляхом освіти й інформування громадськості, і співпрацювати з Організацією Об'єднаних Націй.

У центральних установах Організації Об'єднаних Націй цей День щорічно розпочинається спеціальною церемонією біля Дзвону миру. Дзвін Миру[en] встановлений у західній частині саду, у дворі комплексу на газоні перед будівлею Секретаріату. Зазвичай о 10 год. 00 хв. за місцевим часом (14 год. 00 хв. по Гринвічу), Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй, перш ніж ударити у дзвін, виступає із спеціальним зверненням і закликає народи всього світу задуматися на мить над значенням миру для всіх людей. Після хвилини мовчання Голова Ради Безпеки також виступає із заявою від імені членів Ради.

Докладніше: Символи миру

Хода Миру[ред. | ред. код]

У 1986 році в цей день з ініціативи філософа-миротворця Шрі Чінмоя вперше пройшла символічна Хода Миру.

Тепер щороку в Міжнародний День Миру ООН люди більш ніж у 100 містах по усьому світі беруть участь у Ході, висловлюючи безумовну підтримку Організації Об'єднаних Націй у її роботі, спрямованої на мир у всьому світі.

Учасники Ходи несуть прапори Організації Об'єднаних Націй чи своїх країн. Вони бачать у цьому можливість для людей усіх національностей, культур і ідеологій сконцентруватися на якостях людського духу, що формують основу для встановлення міцного миру.

Хода Миру — це можливість для людей усіх національностей, культур та ідеологій виразити готовність об'єднати зусилля для встановлення міцного миру. У 2004 році Хода Миру пройшла в 110 містах 25 країн на 5 континентах.

Організаторами Ходи Миру є неурядові організації разом з організацією «The Peace Meditation at the United Nations» — групою, що складається з її представників і співробітників ООН.

Міжнародний день миру 2014[ред. | ред. код]

У 2014 році у багатьох містах світу Хода миру була присвячена миру в Україні, протестам проти війни на сході України[1][2]. Із зверненням до нації звернулися українські політики[3]. Громадські організації закликали провести у Києві ходу миру 19[4] та 21 вересня[5][6].

Всеукраїнська акція «День миру in UA 2017» відбулася у 32 містах по всій Україні.[7][8][9]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Организатор «Марша мира» [Архівовано 20 вересня 2014 у Wayback Machine.]: «Война в Европе сегодня — это глобальная проблема»
  2. Общероссийский Марш Мира
  3. Президент України Петро Порошенко привітав український народ з Міжнародним днем миру. Архів оригіналу за 17 серпня 2016. Процитовано 21 вересня 2014. 
  4. Сьогодні у Києві відбудеться Марш миру [Архівовано 12 липня 2014 у Wayback Machine.] // П'ятниця, 19 Вересень, 2014 — 07:44
  5. Міжнародний марш миру за збереження всього живого на землі і за мир в зоні АТО! Організатор Міжнародного маршу миру: Міжнародний благодійний фонд «Відродження Віфсаїди»(президент Ніна Шевченко) // facebook
  6. Міжнародний марш миру відбудеться в неділю 21 вересня 2014 року з 16 до 18 годин в центрі Києва. Архів оригіналу за 5 березня 2016. Процитовано 21 вересня 2014. 
  7. «День миру in UA 2017» як відзначатимуть в Івано-Франківську [Архівовано 8 листопада 2017 у Wayback Machine.] Загалом до загальноукраїнської акції «День миру in UA 2017» долучилось більше 50 організацій, які проведуть свої заходи у 32 населених пунктах України.
  8. «День миру in UA 2017» // facebook
  9. Мапа міст України, де відбулася акція «День миру in UA 2017», див. на 8'11 Ксенія Янко співорганізатор всеукраїнської акції «День миру in UA 2017»

Посилання[ред. | ред. код]