Мінеральне озеро

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Каспійське море — найбільше озеро планети
Солоне озеро. Крим.
Мінеральне озеро Салінас в регіоні Арекіпа на півдні Перу
Соляне озеро Лагуна Онда (ісп. laguna hondaглибоке озеро), розташоване на висоті 4 114 м над рівнем моря, на південному заході Болівії, в департаменті Потосі, поблизу кордону з Чилі

Мінеральні озера, соляні озера (англ. salt lakes) — озера, вода яких містить велику кількість солей (як правило, понад 47 г/кг).

Генезис[ред.ред. код]

Накопичення солей відбувається за рахунок внесення у безстічні котловини розчинених мінеральних солей річками, підземними водами, атмосферними опадами та за рахунок інтенсивного випаровування води з поверхні озер.

Класифікація[ред.ред. код]

За хімічним складом мінеральні озера поділяють на три основні типи:

  • карбонатні (содові),
  • сульфатні (гірко-солоні)
  • хлоридні (солоні).

Крім звичайних розрізняють підводні солоні озера.

Поширення[ред.ред. код]

Мінеральні озера поширені здебільшого в посушливих районах Землі. Приклади: озера Ельтон, Баскунчак (Прикаспійська низовина), озеро Сакське (Крим). Мінеральні озера займають безстічні котловини та утворюються на морському узбережжі (в затоках і лиманах, відокремлених від моря).

Корисні компоненти[ред.ред. код]

Із мінеральних озер добувають кам'яну сіль, мірабіліт, соду, хлористий магній, сполуки брому, йоду, бору та ін. Крім того, використовують сірководневі лікувальні грязі мінеральних озер сульфатного типу.

Найвідоміші солоні озера[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]