Мінікарта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Dota 2. Мінікарта в лівому нижньому куті.

Міні-карта (англ. minimap) — у комп'ютерних іграх зменшене зображення всього рівня, постійно знаходиться в кутку екрану. Застосовується найчастіше в іграх-стратегіях.

Опис[ред. | ред. код]

Міні-карта являє собою мініатюрну карту, яку часто ставлять в кутку екрану в комп'ютерних іграх і відеоіграх, щоб допомогти гравцям орієнтуватися в ігровому світі. Вони часто займають лише невелику частину екрану, тому деталі, які вона показує можуть обиратися. Елементи, які зазвичай включаються в міні-карту залежать від жанру гри, проте, як правило, включені функції позначення персонажу гравця, навколишньої місцевості, союзних одиниць або структур, ворогів, і важливі місця або предмети.

Міні-карти стали дуже поширені в стратегіях в реальному часі та жанрі MMORPG, тому що вони служать позначеннями, де поточний екран лежить в рамках ігрового світу. Більшість ігор від першої особи, особливо шутери, також мають деякі версії або варіанти з міні-карти, яка часто показує недругів в реальному часі.

На мінікарті позначаються:

  • Місце знаходження гравця;
  • Розвідана територія і туман війни;
  • Свої юніти і ті ворожі, які знаходяться в полі зору;
  • Різні позначки.

Стала активно використовуватися після виходу стратегії Dune II: The Building of a Dynasty в 1992.

Особливості[ред. | ред. код]

Багато міні-карт використовують подібні функції. Загальні особливості:

Туман війни[ред. | ред. код]

Основна стаття: Туман війни

У багатьох іграх міні-карта спочатку повністю прихована за непрозорим покривом, який з часом зникає, по мірі того, як гравець відкриває нові області ігрового світу. Після відкриття нової ділянки, місцевість відкритої області зазвичай залишається видимою на міні-карті. Якщо персонажі чи юніти гравця перестають бачити місцевість, область може бути покрита туманом війни, тому рухи персонажів в цій області не будуть відображатися. Речі у області туману війни міні-мапи можуть не оновлюватися до їх повторного виявлення.[1]

Шари[ред. | ред. код]

Подібно до користувацьких шарів у програмі Google Планета Земля , деякі орієнтовані на мультиплеєр ігри, такі як Age of Empires II або Empire Earth , дозволяють гравцям малювати на міні-карті тимчасові лінії, сигнали або позначки, які можуть бачити всі користувачі. Це дозволяє швидко обмінюватися повідомленнями пов'язаними з конкретними місцями на міні-карті.

Обертання та масштабування[ред. | ред. код]

У деяких 3D-іграх міні-карта обертається, коли персонаж або ігрова камера повертаються у різних напрямках, щоб тримати верхню частину карти завжди у відповідності до напрямку руху. Дана функція поширена в серії ігор Grand Theft Auto, а також в багатьох гоночних ігорах. В інших іграх, таких як серія The Legend of Zelda, сама карта не обертається, натомість є стрілка, яка рухається і обертається, для відображення позиції героя гравця та напрямок, в якому він рухається. У деяких іграх міні-карти, які відображають невелику частину території навколо гравця, часто мають значки на краю, які вказують напрямок розташування локацій або персонажів, які знаходяться за межами області, показаної на карті. У деяких іграх також є функція, за якої міні-карта зменшується, коли персонаж грає на високій швидкості, а потім повертається до нормального стану при сповільненні.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Adams, Ernest (2013-12-19). Fundamentals of Game Design (en). New Riders. ISBN 9780133435719.