Empire Earth

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Empire Earth
Empireearth10.jpg
Розробник Stainless Steel Studios
Видавець Sierra On-Line
Геймдизайнер Rick Goodman[d]
Частина серії Empire Earth (серія ігор)[d]
Дата випуску 5 листопада 2001
Версія 2.0
Жанр(и) Стратегія реального часу
Платформа Microsoft Windows
Рушій гри Titan[d]
Режим гри багатокористувацька гра і одиночна гра
Носій CD-ROM

Імперія Землі (англ. Empire Earth,EE) — перша частина стратегії жанру «Strategy (real-time)», розроблена «Stainless Steel Studios» і видана «Sierra» 5 листопада 2001 року. EE досить відчутно схожа на серію «Age of Empires».

Опис[ред.ред. код]

Як і в більшості ігор такого жанру, в EE потрібно розвиватися, підвищувати населення, будувати будівлі, знищувати ворожі імперії. Особливістю цієї гри є те, що на все це дається 500 тис. років. Гра включає 14 епох, починаючи з доісторичної і закінчуючи у столітті нанотехнологій.

Є можливість створювати свою власну цивілізацію з унікальними початковими бонусами, тим самим надаючи відміну від усіх інших. Щоб розвиватися, потрібно виробляти робітників, які будуть добувати деревину, їжу, золото, камінь, залізну руду. Розвитку можуть перешкодити ворожі імперії, щоб від них захищатися, потрібно будувати юніти. У грі є чимало різних юнітів і технологій і два типи «героя»: Стратег (лікує юніти і деморалізує ворожі загони) і Воїн (підвищує мораль, покращує силу). На початковому етапі воїни — дикуни з палицями та камінням, але з розвитком епохи і технологій поступово з'являться треновані солдати, танки, винищувачі, бомбардувальники з ядерним озброєнням, роботи та ін. Із кораблів спочатку фрегати, поступово з'являться субмарини, авіаносці та ін.

EE має 19 цивілізацій, вибрати одну з них можна після початку гри або створити свою.

Епохи[ред.ред. код]

Відмінною рисою гри є «епохи»:

 1. Доісторична епоха (Prehistoric Age) — 2 млн років до н. е. Метальники каменів і воїни з киями.
 2. Кам'яниа доба (Rock Age) — 25000-20000 до н. е. Перший флот. Винахід писемності.
 3. Енеоліт (Copper Age) — 10000-2500 до н. е. З'являються госпіталі та створюються перші стрільці. Перші герої — Саргон Аккадський і Гільгамеш.
 4. Бронзова доба (Bronze Age) — 2500 до н. е.-1 н. е. Стародавня Греція та Рим. Стрільці на колісницях і слонах, метальники списів. Герої — Олександр Македонський і Ганнібал. Перші облогові знаряддя.
 5. Темна епоха (Dark Age) — перші 1000 років нашої ери. Християнський Рим і Раннє Середньовіччя. Герої — Карл Великий і Юлій Цезар. З'являються арбалетчики.
 6. Середні віки (Middle Ages) — XI–XV століття. Подальший розвиток облогових знарядь і стрільців. Герої — Вільгельм Завойовник і Річард Левине Серце.
 7. Ренесанс (Renaissance) — XV–XVI століття. Перші війська з вогнепальною зброєю, проте зберігаються війська Середніх Віків. Герої — Ізабела Кастильська і Генріх V.
 8. Епоха Імперій (Imperial Age) — XVI–XVIII століття. Панування вогнепальної зброї. З'являються бомбарди і ручні каноніри. З унікальних воїнів з'являються «влучні стрільці», які можуть бути невидимі і вбивають з першого пострілу будь-якого піхотинця. Герої епохи — Єлизавета I і Олівер Кромвель.
 9. Індустріальна епоха (Industrial Age) — XIX століття. Розвиток вогнепальної зброї, поява повітроплавання. Обидва герої — Бісмарк і Наполеон — на конях і з вогнепальною зброєю.
 10. Атомна доба — ПСВ (Atomic Age — WWI) — 1900–1939 роки. Поява танків, авіації, броненосців і субмарин. З героїв — генерал Де Верран і льотчик Манфред фон Ріхтгофен. Починаючи з цієї епохи, всі герої — піші.
 11. Атомна доба — ДСВ (Atomic Age — WWII) — 1939–1945 роки. Зброю доведено до досконалості, з'являється атомна бомба. Герої: Ервін Роммель і Тревіс Шакелфорд.
 12. Атомна доба — Сучасний (Atomic Age — Modern) — кінець XX-початок XXI століття. Близька до поточного моменту часу. Герої: Бресден-стратег і Денніс (святий Албанець).
 13. Доба інформації — приблизно перша чверть XXI століття. Розвиток кіборгів і лазерної зброї. У грі йдеться про те, що в цій епосі протистоять одна одній дві наддержави Китай і Нова Росія, яка відновилася у межах СРСР. Втратили вплив США не беруть активної участі в кампанії. Герої: Алексій Сьомий і дисидент Сергій Молотов.
 14. Доба нанотехнологій — кінець XXI — початок XXII століття. Майбутнє. Кібер другого покоління, лазерні танки, новітні ядерні бомбардувальники. Герої — агент ЦРУ США Моллі Райан і Кіборг Молотов (Сергій Молотов після катастрофи в Китаї). У кампанії Росія намагається захопити весь світ, а обидва герої борються проти неї, бо падіння тоталітарного режиму Росії — те, від чого залежить незалежність країн усього світу.

Кампанії[ред.ред. код]

У грі присутні чотири кампанії — Кампанія Греції, Кампанія Англії, Кампанія Німеччини і Кампанія Росії. Цікаво те, що кожна нова кампанія починається майже з того ж часу, що і закінчується попередня. Також в грі є Кампанія Навчання, у якій показуються основні аспекти гри, добування ресурсів та використання армії.

Кампанія Греції (Greek Campaign) Ця кампанія починається в Анатолії, села, жителі якої дізнаються, що їм загрожує смертельна небезпека. Мудрий жрець Калкас повідав народу, що єдиний спосіб врятуватися — це бігти на захід, у ворожу село Троас. Гераклес, вождь племені, захопив Троас і використовував знання її мешканців для побудови флоту, на якому його народ переправився у Фессалію. Плем'я з Анатолії отримало назву ахейці і підкорило країну, в якій оселилося. Проте нащадки Гераклеса були переможені плем'ям данайців, від роду яких відбулися Менелай і Агамемнон, царі Спарти і Аргоса, під проводом яких греки завоювали Трою. Коли минули часи Агамемнона та його сина Ореста, жителі Аргоса заснували нове місто — Афіни, жителі якого зуміли добитися незалежності і під проводом царя Тесея підкорили навколишні міста. Спарта і Фіви вирішили не чекати атаки афінян, а напасти першими. Уклавши союз, дві армії напали на Афіни з двох сторін. У цей час боги забирають Тесея на гору Олімп, і афіняни самі відбивають напад. Через багато років спартанці задумали помститися, і оголосили війну Афінам. Під проводом Перікла афіняни знову здобули перемогу. Пройшли роки, і місто разом з більшою частиною Греції був захоплений македонцями. Їх цар, Олександр, разом зі своїми воєначальниками — Філотій, Кратером і Мелеагра — хотів підкорити Середземномор'я і Близький Схід. Допоможіть йому!

Кампанія Англії (English Campaign)

Кампанія Німеччини (German Campaign)

Кампанія Росії (Russian Campaign)