Dota 2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Dota 2
Логотип DotA 2.jpg
Загальне
Розробник США Valve Corporation
Видавець США Valve Corporation
КНР Perfect World
Японія Nexon Co. Ltd.
Дистриб'ютор Steam
Жанр(и) MOBA
Платформа M box.svg Microsoft Windows
MacOS logo.svg macOS
Tux.svg Linux
Мова англійська
Творці
Продюсер Erik Johnson
Сценарист(и) Chet Faliszek
Ted Kosmatka
Marc Laidlaw
Ігродизайнер(и) IceFrog
Композитор(и) Jason Hayes
Tim Larkin[1]
Технічне
Ліцензія пропрієтарна ліцензія[d]
Дата випуску Світ Microsoft Windows
9 липня, 2013; 6 років тому (2013-07-09)[2]
Світ OS X & Linux
19 липня, 2013; 6 років тому (2013-07-19)[3]
Українська так (інтерфейс)
Рушій Source Engine
Режим гри Багатокористувацька гра
Носій Steam
Вимоги Intel Core 2 Duo, 2GB RAM, Інтернет-з'єднання
Керування Клавіатура, миша
Dota[d]
Попередня гра Defense of the Ancients[4]
Офіційний сайт
CMNS: Dota 2 на Вікісховищі

Dota 2, Defense of the Ancients (укр. Оборона Древніх) — багатокористувацька відеогра в жанрі стратегії в реальному часі. Гра є автономним продовження карти DotA гри Warcraft III: Reign of Chaos і її моду Warcraft III: The Frozen Throne. Dota 2 була випущена компанією Valve Corporation для платформи Microsoft Windows як публічне бета-тестування у 2011 році. Для OS X та Linux гру було випущено 18 липня 2013 року. Спочатку Dota 2 використовувала ігровий рушій Source, а в 2015 році була портована на Source 2. Dota 2 була першою грою, яка використовувала цей ігровий рушій. Гра доступна лише на інтернет ресурсі Steam.

У Dota 2 грають 2 команди по 5 осіб у кожній. Кожен гравець контролює лише одного персонажа (або декількох — Міпо, Лон Друїд), якого називають героєм, та, за наявності певних умінь, деяку кількість інших допоміжних одиниць. Кожна команда має табір у своєму куті карти, який слугує місцем початку гри для команди і місцем відродження героїв (у разі їх смерті). Головною метою гри є знищення головної будівлі на базі ворога, для цього герої протягом гри намагаються вбити ворожих героїв та допоміжних істот (кріпів) і зруйнувати ворожі будівлі, здобуваючи таким чином досвід та золото.

Розробка Dota 2 почалась 2009 року, коли Valve Corporation найняла IceFrog'а, як головного дизайнера гри. Ігрові критики схвально оцінили графічні можливості гри та геймплей, а також те, що розробники зберегли основну механіку DotA. Серед недоліків гри було відзначено погано розроблену систему навчання, а також не надто люб'язну спільноту. DotA 2 стала найпопулярнішою грою в Steam, зі щоденним онлайном близько 800 000 осіб[5].

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Ігровий момент: герої вбивають кріпів

Основи[ред. | ред. код]

Dota 2 — командна онлайн гра у жанрі MOBA. Ігровий процес будується навколо боротьби двох команд по п'ять героїв, кожен з яких контролюється одним із гравців. Кожна команда має свій табір: у правому верхньому куті мапи розташовується темна сторона (The Dire), у лівому нижньому — світла сторона (The Radiant).

Гра проходить у вигляді окремих партій, жодна з попередніх партій не впливає на майбутні. Для участі в партії гравець має розпочати пошук гри. Коли на певному сервері набереться 10 гравців приблизно одного рівня, партія розпочинається. Для початку гравець має вибрати одного з доступних героїв. Після того, як усі гравці оберуть собі героя, вони з'являються на карті й починається боротьба. Перемогою вважається знищення головної споруди на ворожій базі — Древнього (англ. Ancient, на ігровому сленгу — трон).

Герої — основа гри Dota 2, саме їх дії визначають результат партії. Кожен із героїв має особливі навички та здібності, які визначають їх роль і застосування в грі. Для досягнення мети герої протягом партії здобувають досвід і золото, знищуючи ворогів, зокрема — кріпів — ігрових істот, що контролюються штучним інтелектом і діють за встановленим алгоритмом. Здобутий досвід дає можливість героям підвищити рівень, що дає їм додаткові вміння або посилює ті, якими вони вже володіють.

Карта[ред. | ред. код]

За основу створюваної карти Dota 2 було взято карту Dota з гри Warcraft.

Карта гри є майже симетричною. Кожна команда має власний табір у кутах карти — головною метою гри є захист власного табору і знищення ворожого. На базі кожної команди є фонтан — споруда, що відновлює життєві та магічні сили героїв та атакує ворогів при їх наближенні, Древній трон (англ. Ancient) — головна споруда, яку необхідно знищити\захистити, 6 бараків — споруд, при знищенні яких команда посилює своїх кріпів ближнього чи дальнього бою (на кожній із трьох ліній), по 15 «колодязів», знищення яких приносить герою невелику кількість золота, 3 башти — захисні споруди, що атакують ворогів при їх наближенні. Баз поєднані трьома лініями: верхня — топ-лінія; нижня — бот-лінія; середня — мід-лінія. На кожній лінії розташовано по 2 башти кожної з команд. Чим далі башта від бази, тим вона слабша. Простір між лініями заповнено лісом або джунглями. У джунглях є табори нейтральних кріпів — по 6 у лісі кожної команди, один з цих таборів зайнятий Древніми Кріпами — невразливими до магії сильними істотами, вбити яких на початкових рівнях дуже важко. Із північного заходу на південний схід перпендикулярно до мід-лінії по карті протікає річка, що поділяє карту на дві частини — світлу та темну.

Режими гри[ред. | ред. код]

У налаштуваннях пропонуються такі «Режими гри»:

Назва режиму Опис
All Random Кожному гравцю дається випадковий герой.
All Pick Гравцю доступні всі герої, яких ще не обрали інші гравці.
Turbo Пришвидшена версія режиму All Pick
Single Draft Гравцю дається на вибір три випадкових героя.
Random Draft Гравці по черзі обирають героя з 20 випадкових.
Least Played Mode Гравець не може обрати з-поміж 40 героїв, якими грає найкраще[6].
Captains Mode У кожній команді призначається капітан, який обирає 5 героїв для своєї команди і, таким чином, забороняє 5 героїв для обрання капітану суперника.
Ability Draft Гравцям даються випадкові герої. Потім гравці обирають вміння для своїх героїв.
All Random Deathmatch Гравцям даються випадкові герої. Після смерті дається новий герой. У кожної команді є по 40 життів.

Окрім цих є й інші режими, які можна обирати лише у приватному кабінеті:

Назва режиму Опис
Mid Only Гра ведеться лише на центральній лінії.
Reverse Captains Mode Капітанам надається можливість обирати героїв для команди суперника (за схемою Captains Mode).

Сюжет[ред. | ред. код]

Тривалий час Dota 2 не мала сюжетного режиму, проте у червні 2017 року Valve впровадили його у формі низки завдань, які гравці мусять виконувати разом. Він доступний тільки тим гравцям, що придбали «бойову перепустку» (англ. Battle Pass).

Сюжетну кампанію під назвою «Siltbreaker» поділено на два акти. Перший отримав назву «Піски Долі» (англ. The Sands of Fate) і присвячений пригодам у підводній в'язниці «Темний риф» (англ. Dark Reef), де герої мусять завадити звільненню злої сили[7].

Розробка[ред. | ред. код]

Створення Dota 2 велося з 2010 року компанією Valve Corporation, добре відомою геймерам завдяки іграм Half-Life та Counter-Strike. До нової розробки перейшли усі без винятку особливості старої DotА, однак тепер вони були реалізовані на рушії Source Engine.

Завдяки сервісу Steam відкрито внутрішньоігровий магазин, в якому за реальні гроші можна придбати одяг та зброю для героїв (вони мають лише візуальні зміни і не дають переваг у грі), нових кур'єрів, ігрові бонуси, квитки на трансляцію чемпіонатів тощо.

З 16 серпня 2011 року почалося відкрите тестування бета-версії Dota 2, участь в якому могли взяти всі охочі (після попередньої реєстрації). Постійний онлайн сягав 300 тисяч осіб, кількість унікальних гравців  — понад 3 мільйони. З 9 липня 2013 Valve оголосила про завершення тестувань[8]. Офіційний вихід гри затримується лише в Китаї та Південній Кореї через неоднозначності з державною політикою, яка обмежує наявність в іграх кривавих сцен насильства. На початку 2015 року кількість унікальних гравців досягла 10 мільйонів[джерело?].

Турніри Dota 2[ред. | ред. код]

Dota 2, як і її попередниця DotA, є кіберспортивною дисципліною. Ще під час бета-тестування було проведено кілька великих турнірів, найбільшим з яких є The International, на території СНД популярним є турнір Starladder, також існує велика кількість регіональних турнірів та дрібних аматорських турнірів.

The International[ред. | ред. код]

Докладніше: The International

У перші дні бета-тестування на кіберспортивому чемпіонаті GamesCom було проведено турнір The International у дисципліні Dota 2, організований самою Valve. На ньому змагалися 16 найкращих команд світу, а сума призових була становила 1,6 млн доларів США. Переможцем турніру, а також власником одного мільйона доларів, стала українська команда Natus Vincere.

Через рік в американському місті Сієтл було проведено другий турнір The International 2. Переможцем турніру та власником мільйона доларів стала китайська команда iG, команда Natus Vincere посіла друге місце.

2013 року знову в Сієтлі було проведено черговий турнір The International 3. Переможцем турніру та власником 1 437 190 доларів стала шведська команда Alliance, команда Natus Vincere посіла друге місце та здобула 632 364 доларів, третє місце посіла команда Orange (287 438 доларів)

2014 року проведено турнір The International 2014. Він теж відбувся в Сієтлі. Призовий фонд турніру сягнув 10 мільйонів доларів. Переможцем турніру стала китайська команда Newbee. Вона отримала 5 мільйонів доларів.

The International 2015 пройшов із 3 по 8 серпня 2015 року в Сієтлі. Україну представляв Natus Vincere.

У 2016 турнір The International 2016 тривав із 8 по 13 серпня також в Сієтлі. Призовий фонд становив $20 770 460,[9] а приз за перше місце — $9 139 002. Перше місце посіла китайська команда Wings Gaming[10]. За перебігом турніру спостерігали близько 5,5 млн чоловік, близько половини з них — з Китаю. Natus Vincere заробила $103 828, поділивши останні місця (13-16) разом ще з 3 командами.

У 2017 на турнірі The International 2017 перемогла команда Team Liquid, вигравши більше $10 000 000.

У 2018 на турнірі The International 2018 перемогла команда OG, вигравши $11,234,758.

У 2019 на турнірі The International 2019 перемогла команда OG, вигравши $15,620,181.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Napolitano, Jayson (August 23, 2011). Composer Jason Hayes joins audio team at Valve. Destructoid. Архів оригіналу за 10 липень 2012. Процитовано 2 квітень 2014. 
  2. Hernandez, Patricia (July 9, 2013). Valve Finally "Releases" DOTA 2. Kotaku. Процитовано July 9, 2013. 
  3. McDonald, Tim. Dota 2 patch adds Linux and Mac support, plus customisable chat wheel. incgamers.com. IncGamers. Процитовано July 19, 2013. 
  4. https://web.archive.org/web/20121109072424/http://www.ign.com/articles/2011/01/07/valves-next-game
  5. Hing, David (June 2, 2014). DOTA 2 prize pool passes $8m. bit-tech. Процитовано June 21, 2014. 
  6. Dota 2 Update  — January 24th, 2013
  7. Exclusive Battle Pass Campaign — Siltbreaker: Act I | Dota 2. blog.dota2.com (en-US). Процитовано 2017-06-11. 
  8. The Beta Is Over
  9. Призовий фонд The International 2016 перевищив 20 000 000 доларів. Архів оригіналу за 29 серпень 2016. Процитовано 19 серпень 2016. 
  10. Китайська команда Wings Gaming перемогла у чемпіонаті Dota 2 The International 2016

Посилання[ред. | ред. код]