Dota 2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Dota 2
Логотип DotA 2.jpg
Розробник США Valve Corporation
Видавець США Valve Corporation
КНР Perfect World
Японія Nexon Co. Ltd.
Дистриб'ютор Steam
Мова інтерфейсу англійська мова
Продюсер Erik Johnson
Геймдизайнер IceFrog
Сценарист Chet Faliszek
Ted Kosmatka
Marc Laidlaw
Композитор Jason Hayes
Tim Larkin[1]
Попередня гра серії Defense of the Ancients[2]
Дата випуску Світ Microsoft Windows
9 липня 2013; 1805 днів тому[3]
Світ OS X & Linux
19 липня 2013; 1795 днів тому[4]
Ліцензія пропрієтарне програмне забезпечення
Українська локалізація так (інтерфейс)
Жанр(и) MOBA
Платформа Microsoft Windows,
OS X, Linux
Рушій гри Source Engine
Режим гри Багатокористувацька гра
Носій Steam
Системні
вимоги
Intel Core 2 Duo, 2GB RAM, Інтернет-з'єднання
Керування Клавіатура, миша
Сайт dota2.com
CMNS: Dota 2 на Вікісховищі

Dota 2, Defence of the Ancients (укр. Оборона Древніх) — багатокористувацька відеогра в жанрі стратегії в реальному часі. Гра є автономним продовження карти DotA гри Warcraft III: Reign of Chaos і її моду Warcraft III: The Frozen Throne. Dota 2 була випущена компанією Valve Corporation для платформи Microsoft Windows як публічне бета-тестування у 2011 році. Для OS X та Linux гру було випущено 18 липня 2013 року. Спочатку Dota 2 використовувала ігровий рушій Source, а в 2015 році була портована на Source 2. Dota 2 була першою грою, яка використовувала цей ігровий рушій. Гра доступна лише на інтернет ресурсі Steam.

У Dota 2 грають 2 команди по 5 осіб у кожній. Кожен гравець контролює лише одного персонажа (або декількох — Міпо, Лон Друїд), якого називають героєм, та, за наявності певних умінь, деяку кількість інших допоміжних одиниць. Кожна команда має фортецю в куті карти, яка слугує місцем початку гри для команди і місцем відродження після смерті. Головною метою гри є знищення головної будівлі на базі ворога, для цього герої протягом гри намагаються вбити ворожих героїв та зруйнувати ворожі будівлі, здобувають досвід та золото.

Розробка Dota 2 почалась 2009 року, коли Valve Corporation найняла IceFrog'а, як головного дизайнера гри. Ігрові критики схвально оцінили графічні можливості гри та геймплей, а також те, що розробники зберегли основну механіку DotA. Серед недоліків гри було відзначено погано розроблену систему навчання, а також не надто люб'язну спільноту. DotA 2 стала найпопулярнішою грою в Steam, із щоденним онлайном близько 800 000 осіб[5].

Ігровий процес[ред.ред. код]

Ігровий момент: герої вбивають кріпів

Основи[ред.ред. код]

Dota 2 — командна онлайн гра у жанрі MOBA. Ігровий процес будується навколо боротьби двох команд по п'ять героїв, які контролюються гравцями. Кожна команда має свій табір, які розміщені у правому верхньому (The Dire — темна сторона) та лівому нижньому (The Radiant — світла сторона) кутах мапи. Головним заданням кожної команди є знищення головної споруди на ворожій базі — Древнього (англ. Ancient, на ігровому сленгу — кристал), для цього герої протягом гри здобувають золото і досвід вбиваючи кріпів — істот, що контролюються комп'ютером і діють за встановленим скриптом.

Гра проходить у вигляді окремих партій, жодна з попередніх партій не впливає на майбутні. Для участі в грі гравець повинен розпочати пошук гри. Коли на певному сервері буде 10 гравців приблизно одного рівня, гра розпочинається. Для початку гравець має вибрати одного з доступних героїв, після чого він з'являється на карті й може розпочинати боротьбу.

Герої - це основа самої гри Dota 2, від яких залежить весь результат матчу. Кожен з них має свої неповторним характером і здібностями, має свою роль і застосування в грі.

Карта[ред.ред. код]

За основу створюваної карти Dota 2 було взято карту Dota з гри Warcraft.

Карта гри є майже симетричною. Кожна команда має власний табір у кутах карти — головною метою гри є захист власного табору і знищення ворожого. На базі кожної команди є фонтан — споруда, що відновлює життєві та магічні сили героїв та атакує ворогів при їх наближенні, Древній (англ. Ancient) — головна споруда, яку необхідно знищити\захистити, 6 бараків — споруд, при знищенні яких команда посилює своїх кріпів ближнього чи дальнього бою (на кожній з трьох ліній), по 15 «колодязів», знищення яких приносить герою невелику кількість золота, 3 башти — захисні споруди, що атакують ворогів при їх наближенні. З обох баз виходять по три лінії: верхня — топ-лінія; нижня — бот-лінія; середня — мід-лінія. На кожній лінії розташовано по 2 башти кожної з команд, причому чим далі башта від бази, тим вона слабша. Простір між лініями заповнено лісом або джунглями. У джунглях є табори нейтральних кріпів, по 6 у лісі кожної команди, один з цих таборів зайнятий Древніми Кріпами — невразливими до магії сильними істотами, вбити яких на початкових рівнях дуже важко. Із північного заходу на південний схід перпендикулярно до мід-лінії по карті протікає річка, що поділяє карту на частини Dire і Radiant.

Режими гри[ред.ред. код]

У налаштуваннях є «Режими гри», де пропонуються наступні варіанти:

Назва режиму Опис
All Random Кожному гравцю дається випадковий герой.
All Pick Гравцю доступні всі герої, яких ще не обрали інші гравці.
Single Draft Гравцю дається на вибір три випадкових героя.
Random Draft Гравці по черзі обирають героя з 20 випадкових.
Least Played Mode Гравець не може обрати з-поміж 40 героїв, якими грає найкраще[6].
Captains Mode У кожній команді призначається капітан, який обирає 5 героїв для команди і забороняє 5 героїв для обрання.
Ability Draft Гравцям даються випадкові герої. Потім гравці обирають вміння для своїх героїв.
All Random Deathmatch Гравцям даються випадкові герої. Після смерті дається новий герой. У кожної команді є по 40 життів.

Окрім цих є й інші режими, які можна обирати лише у приватному лобі:

Назва режиму Опис
Mid Only Гра ведеться лише на центральній лінії.
Reverse Captains Mode Капітанам надається можливість обирати героїв для команди суперника (за схемою Captains Mode).

Сюжет[ред.ред. код]

Тривалий час Dota 2 не мала сюжетного режиму, проте у червні 2017 року Valve впровадили його у формі низки завдань, які гравці мусять виконувати разом. Він доступний тільки тим гравцям, що придбали «бойову перепустку» (англ. Battle Pass).

Сюжетну кампанію під назвою «Siltbreaker» поділено на два акти. Перший отримав назву «Піски Долі» (англ. The Sands of Fate) і присвячений пригодам у підводній в'язниці «Темний риф» (англ. Dark Reef), де герої мусять завадити звільненню злої сили[7].

Розробка[ред.ред. код]

Створення Dota 2 велося з 2010 року компанією Valve Corporation, добре відомою геймерам завдяки іграм Half-Life та Counter-Strike. До нової розробки перейшли усі без винятку особливості старої DotА, однак тепер вони були реалізовані на рушії Source Engine.

Завдяки сервісу Steam відкрито внутрішньоігровий магазин, в якому за реальні гроші можна придбати одяг та зброю для героїв (вони мають лише візуальні зміни і не дають переваг у грі), нових кур'єрів, ігрові бонуси, квитки на трансляцію чемпіонатів тощо.

З 16 серпня 2011 року почалося відкрите тестування бета-версії Dota 2, участь в якому могли взяти всі охочі (після попередньої реєстрації). Постійний онлайн сягав 300 тисяч осіб, кількість унікальних гравців  — понад 3 мільйони. З 9 липня 2013 Valve оголосила про завершення тестувань[8]. Офіційний вихід гри затримується лише в Китаї та Південній Кореї через неоднозначності з державною політикою, яка обмежує наявність в іграх кривавих сцен насильства. На початку 2015 року кількість унікальних гравців досягла 10 мільйонів[джерело?].

Турніри Dota 2[ред.ред. код]

Dota 2, як і її попередниця DotA, є кіберспортивною дисципліною. Ще під час бета-тестування було проведено кілька великих турнірів, найбільшим з яких є The International, на території СНД популярним є турнір Starladder, також існує велика кількість регіональних турнірів та дрібних аматорських турнірів.

The International[ред.ред. код]

Докладніше: The International

У перші дні бета-тестування на кіберспортивому чемпіонаті GamesCom було проведено турнір The International у дисципліні Dota 2, організований самою Valve. На ньому змагалися 16 найкращих команд світу, а сума призових була становила 1,6 млн доларів США. Переможцем турніру, а також власником одного мільйона доларів, стала українська команда Natus Vincere.

Через рік в американському місті Сієтл було проведено другий турнір The International 2. Переможцем турніру та власником мільйона доларів стала китайська команда iG, команда Natus Vincere посіла друге місце.

2013 року знову в Сієтлі було проведено черговий турнір The International 3. Переможцем турніру та власником 1 437 190 доларів стала шведська команда Alliance, команда Natus Vincere посіла друге місце та здобула 632 364 доларів, третє місце посіла команда Orange (287 438 доларів)

2014 року проведено турнір The International 2014. Він теж відбувся в Сієтлі. Призовий фонд турніру сягнув 10 мільйонів доларів. Переможцем турніру стала китайська команда Newbee. Вона отримала 5 мільйонів доларів.

The International 2015 пройшов із 3 по 8 серпня 2015 року в Сієтлі. Україну представляв Natus Vincere.

У 2016 турнір International 2016 тривав із 8 по 13 серпня також в Сієтлі. Призовий фонд становив $20 770 460,[9] а приз за перше місце — $9 139 002. Перше місце посіла китайська команда Wings Gaming[10]. За перебігом турніру спостерігали близько 5,5 млн чоловік, близько половини з них — з Китаю. Natus Vincere заробила $103 828, поділивши останні місця (13-16) разом ще з 2 командами.

У 2017 турнір Internetional 2017 перемогла команда Team Liquid, вигравши більше $10 000 000.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]