Місто мистецтв та наук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
L'Hemisfèric
L'Umbracle
Палац мистецтв імені королеви Софії
Погляд згори.

Мі́сто мисте́цтв та нау́к (кат. Ciutat de les Arts i les Ciències, ісп. Ciudad de las Artes y las Ciencias) — архітектурний комплекс з п'яти будівль на осушеному дні річки Турія у місті Валенсія (Іспанія). Дизайн належить валенсіанському архітектору Сантьяго Калатраві, будівництво розпочалося у 1996 році. Комплекс є одним з видатних зразків сучасної архітектури.

Історія виникнення[ред.ред. код]

У 1957 історичний центр Валенсії зазнав пошкоджень через катастрофічну повінь. Аби запобігти трагедіям на майбутне, була розроблена програма відводу річки в нове русло. Після виконання проекту в центральних кварталах міста з'явилась вільна територія старого русла річки Турії та її берегів протяжністю 10 км. Місцевість вирішили використати для побудови Міста мистецтв та природничих наук.

Мета проекту[ред.ред. код]

За метою тут планували побудову рекреаційного, туристичного і молодіжного центру. Його площа сягала 350.000 кв. м і слугувала повчальним, культурним навичкам.

Складові частини комплексу[ред.ред. код]

«Місто» складається з п'яти будівель, звичайно відомих за їх валенсійськими (каталонськими) назвами:

Комплекс оточений парками, струмками та басейнами, ця територія — улюблене місце відпочинку мешканців та гостей міста, де працюють бари та кафе.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • журнал «Архитектура. Строительство. Дизайн», №05/01, 2003/04, (рос)

Посилання[ред.ред. код]