Сантьяго Калатрава

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Сантьяго Калатрава

Santiago Calatrava Vaddslls
Santiago Calatrava (cropped).jpg
Народження 28 липня 1951(1951-07-28) (66 років)Валенсія
Смерть
Громадянство Іспанія Іспанія
Навчання Федеральна вища технічна школа Цюріха, Polytechnic University of Valencia[d] і Колумбійська школа інженерії та прикладних наук[d]
Праця в містах Валенсія, Сент-Ліїс, Мунхвіллен Швейцарія, Мальме , Афіни
Архітектурний стиль постмодернізм
Найважливіші споруди Місто мистецтв та наук, Валенсія
Нагороди
Ідентифікатори і посилання
Structurae 1000003
Сантьяго Калатрава у Вікісховищі?


Сантья́го Калатра́ва (ісп. Santiago Calatrava Valls, * 28 липня 1951, Валенсія) — іспанський архітектор та скульптор. Автор футуристичних споруд по всьому світу. Має офіси у Цюриху, Валенсії та Парижі.

Біографія[ред.ред. код]

Займався в Школі архітектури і в Школі мистецтв та ремесел в рідному місті Валенсії. Здобувши освіту в 1975 р., влаштувався на роботу до Швейцарського федерального технологічного інституту в Цюриху, де отримав диплом інженера.

На творчість Калатрави значний вплив справив Ле Корбюз'є. У 1981 році він відкрив свою власну майстерню в Цюриху, причому працював і як архітектор, і як інженер. Його першим проектом став ангар заводу компанії Jakem в швейцарському Мунхвіллені (1983-1985). Взагалі спочатку кар'єра Калатрави була присвячена здебільшого мостам, залізничним станціям, конструкції яких вивели рівень громадських проектів на якісно новий рівень.

Далі була телекомунікаційна вежа у Барселоні (1991). Павільйон для художнього музею в Мілуокі став першою його роботою у США. У 2001 році споруджена виноробня Ісіос. Напередодні Олімпіади в Афінах за проектом Калатрави було повністю реконструйовано Афінський олімпійський спортивний комплекс. Першим хмарочосом Калатрави був 54-поверховий Turning Torso у Мальме, Швеція (2005). Нині Калатрава працює над проектом вокзалу — транспортного вузла Всесвітнього торгового центру у Нью-Йорку.

Стиль Калатрави долає грані, що розділяють архітектуру та скульптуру. Він продовжує традиції іспанського модернізму, проте володіє особливою манерою, що включає деякі риси Фелікса Кандели та Антоніо Гауді.

Галерея[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]  1. http://dogc.gencat.cat/ca/pdogc_canals_interns/pdogc_resultats_fitxa/?action=fitxa&documentId=104490
  2. http://fundaciongarciacabrerizo.org/lista-premiados/
  3. http://www.dogv.gva.es/datos/2008/07/14/pdf/2008_8749.pdf