Надприродне

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Нічний кошмар» художника Генрі Фюзелі, 1791

Надприро́дне (англ. Supernatural; середньовічна латина: лат. supernātūrālis, supra «понад» + naturalis «природа», first used: 1520—1530 AD)[1][2] — світоглядна категорія, яка визначає те, що знаходиться поза фізичним світом вимірів і діє поза впливом законів природи, випадає з системи логічних зв'язків та залежностей, дещо первинне по відношенню до реальності і впливає на неї, що не може бути виявлено у матеріальному світі.[3]

У релігійному сенсі надприродне розкривається через поняття надчуттєвого, безтілесного, нетривалого існування, яке неможливо відчути зовнішніми органами чуття людини і приладами. У більш вузькому сенсі надприродне також може розглядатися як деякий вимір іншого, метафізичного простору — загробного світу, в якому душа може існувати без фізичного тіла.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Supernatural | Define Supernatural at Dictionary.com. Dictionary.reference.com. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 30 червня 2013. 
  2. Online Etymology Dictionary. Etymonline.com. Архів оригіналу за 2 липня 2017. Процитовано 30 червня 2013. 
  3. Supernatural | Define Supernatural at Merriam-Webster.com. Архів оригіналу за 12 травня 2017. Процитовано 22 квітня 2017. 

Джерела[ред. | ред. код]