Національний парк Карула

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Націона́льний парк Кару́ла — найменший в Естонії національний парк, який отримав свій статус в 1993 році.

Вид на парк Карула з оглядового майданчику Торнімяе.

Плоскогір'я Карули сформувалося тисячі років тому під впливом континентального льодовикового руху. Сьогодні місцевість надзвичайно різноманітна і багата природними ландшафтами: заболочені марші, болотисті ліси, маленькі озера, річки та потічки, луги, квіткові поля і пагорби.

Територія парку малозаселена, так як 70 % її складають ліси та озера (тут їх понад 35). Особливий шарм йому надають невеликі поля, болота, трясовини і ферми.

Найвищий пагорб в парку називається Торнімягі. Його висота становить 137 метрів; знайти його можна неподалік від селища Люллемяе.

У національному парку «Карула» представлено 157 видів птахів. З великих ссавців можна виділити американського лося, косулю західну, ведмедя і рись. З дрібнішших ссавців представлені лисиці, єноти, тхори, білки і бобри.

Недалеко від озера «Ахіярв» у парку розташований інформаційний центр для туристів, де можна отримати детальну інформацію щодо туристичних маршрутів по парку, наметових таборів і визначних пам'яток, а також виставах і виставках, що проходять на території парку.

Див. також[ред.ред. код]