Нор Василь Тимофійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нор Василь Тимофійович
Народився 20 грудня 1940(1940-12-20) (78 років)
Мусіївка, Хорольського району, Полтавської області
Alma mater Юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка
Заклад Юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий ступінь доктор юридичних наук[d]
Нагороди
Орден «За заслуги» ІІ ступеня
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Заслужений юрист України
Почесна грамота Кабінету Міністрів України

Нор Василь Тимофійович (нар. 20 грудня 1940, Мусіївка Хорольського району Полтавської області) — український вчений-процесуаліст, фахівець з кримінального процесу; завідувач кафедри кримінального процесу і криміналістики юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, академік Національної академії правових наук України (з 2009), доктор юридичних наук (1989), професор (1990). Заслужений юрист України (1998). Член Науково-консультативної ради Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (від 30 вересня 2011 року).

Досліджує проблеми кримінально-процесуального права, судоустрою України.

Життєпис[ред. | ред. код]

У 1967 році закінчив з відзнакою юридичний факультет Львівського університету і призначений народним суддею в Луцький районий суд Волинської області. Через два з половиною роки (у 1969 році) вступив до аспірантури у Львівському університеті по кафедрі цивільного права і процесу. Відтоді працював у цьому вузі викладачем, старшим викладачем.

У 1972 р. В. Т. Нор захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук на тему «Майнова відповідальність за шкоду, завдану неправильними актами у сфері адміністративного управління» (спеціальність 12.00.03). Невдовзі був призначений на посаду доцента.

1989 р. захистив дисертацію доктора юридичних наук за темою «Правові і теоретичні основи захисту порушених злочином майнових прав у радянському кримінальному процесі» (спеціальність 12.00.09).

У 1976—1999 рік був завідувачем кафедри кримінального права і процесу, а з 1999 року очолює кафедру кримінального процесу і криміналістики юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Обирався деканом юридичного факультету у 1980—1990 та 1994—2002 рр. Працював консультантом Верховної Ради України та у Вищій раді юстиції України.

Автор понад 200 наукових праць.

Нагороди[ред. | ред. код]

Основні праці[ред. | ред. код]

  • Михеєнко М. М., Нор В. Т., Шибіко В. П. Кримінальний процес України: Підручник. — 2-ге видання. — К.: Либідь, 1999. — 536 с. (у співавторстві).
  • Захист прав потерпілих від злочину в англо-американській правовій системі та кримінальному судочинстві України. — К., 2009. (у співавторстві).
  • Використання криміналістичних знань у судовому розгляді кримінальних справ. — К., 2010. (у співавторстві).
  • Кримінальний процесуальний кодекс України: Науково-практичний коментар / За заг. ред. професорів В. Г. Гончаренка, В. Т. Нора, М. Є. Шумила. — К.: Видавництво «Юстиніан», 2012. — 1224 с. (у співавторстві).

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]