Носуха звичайна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Носуха звичайна
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Родина: Ракунові (Procyonidae)
Рід: Носуха (Nasua)
Вид:
Носуха звичайна (N. narica)
Біноміальна назва
Nasua narica
Ареал виду
Синоніми

Viverra narica Linnaeus, 1766

Носуха білоноса[1], носуха звичайна[2] (Nasua narica) — вид роду носуха родини ракунових, хижа тварина середніх розмірів, що мешкає в Центральній Америці.

Середовище проживання[ред. | ред. код]

Країни проживання: Беліз, Колумбія, Коста-Рика, Сальвадор, Гватемала, Гондурас, Мексика, Нікарагуа, Панама, США.

Населяє рідколісся і відкриті ліси, нечасто трапляється в степах або пустелях.

Морфологія[ред. | ред. код]

Морфометрія. довжина голови і тіла: 430—660 мм, довжина хвоста: 420—680 мм, довжина задньої ступні: 93-146 мм, довжина вуха: 34-42 мм, вага: від 3,0 до 5,9 кг.

Опис. Голова подовжена. Писок довгий і рухливий. Ніс злегка звернений угору і може мати тонку лінію білого волосся. Вуха короткі, округлі і покриті волоссям. Шерсть коротка і щільна, на спині від червонувато-коричневого до чорного, часто із жовтими плямами. Голова сірувато-коричнева. Груди і горло білуваті. Плечі, як правило, сірого кольору. Черевна ділянка від коричневого до жовтувато-кремового. Вуха темно-коричневого кольору зі світлішими краями. Хвіст довгий, сягає 75 % від довжини голови і тіла. Він густо запушений, з темно-коричневим кінчиком. На хвості малопомітні світлом кільця. Лапи темно-коричневого кольору, передні часто контрастують із сірими плечима. Кігті дуже довгі і жорсткі на передніх лапах і короткі, вигнуті і сильні на задніх. Зубна формула: I 3/3, C 1/1, P 4/4, M 2/2 = 40 зубів.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Активніші вдень ніж уночі. Соціальна структура: дорослі самці, як правило, поодинокі, самиці з їхнім потомством у групах до 30 осіб. Часто підіймаються на дерева за плодами, хоча частіше їх бачать на землі. Вид всеїдний, раціон складається переважно з фруктів і безхребетних.

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]