Нібулон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 07:06, 30 грудня 2018, створена Kirotsi (обговорення | внесок) (Інша влада, інша "політика". А розділ треба розширити.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «Нібулон»
ТипПриватна
Організаційно-правова форма господарюванняприватна компанія
Галузьсільське господарство, суднобудування
Засновано1991
Засновник(и)Вадатурський Олексій Опанасович
Штаб-квартираМиколаїв, Україна
Ключові особиВадатурський Олексій Опанасович
Вадатурський Андрій Олексійович
Продукціязерно, соняшник
Послугитранспортування та зберігання зернових
Співробітники4 500 (2016)
Дочірні компаніїСуднобудівний завод «НІБУЛОН»
Судноплавна компанія «НІБУЛОН»
nibulon.com
CMNS: Нібулон у Вікісховищі

НІБУЛОН (англ. Nibulon, LLC) — аграрна компанія України, один з найбільших українських сільськогосподарських виробників та експортерів. Заснована в 1991 році, засновник і беззмінний генеральний директор — Олексій Вадатурський, Герой України.

Діяльність

Файл:Нiбулон термiнал SCAFCO.jpg
Термінал Нібулона
Зліва — сховища Нібулона, справа — 800-тонний кран Чорноморського суднобудівного заводу

Підприємство охоплює 43 філії в 12 областях України. Напрямки виробництва:

  • рослинництво
  • тваринництво
  • виробництво кормів
  • будівництво елеваторів
  • будівництво вантажних терміналів
  • суднобудування

Експортний потенціал 4-5 млн тонн на рік.

На 2016 рік компанія збудувала 22 елеваторних комплексів та перевантажувальних терміналів на Дніпрі і Південному Бузі. Компанія також будує вантажні судна класу річка-море.

12 жовтня 2018 року під час «InCo Forum – 2018» в режимі он-лайн трансляції було забито першу палю нового терміналу компанії “Нібулон” в селі Тернівка Запорізької області[1].

Суднобудування та судноплавство

У 2012 році, компанія ТОВ СП «НІБУЛОН» придбала майновий комплекс миколаївського суднобудівного заводу «Лиман» та створила на його базі новий підрозділ — Суднобудівно-судноремонтний завод «Нібулон». Було проведено реконструкцію та модернізацію існуючих потужностей підприємства та створення нових з метою будівництва та обслуговування торгового флоту компанії.

2009 року засновано судноплавну компанію, яка здійснює обслуговування флоту компанії «НІБУЛОН». У 2016 році компанія оголосила про наміри відновити річкове пасажирське судноплавство річками Дніпро та Південний Буг, відремонтованими на заводі «НІБУЛОН» суднами на підводних крилах «Восход»[2]. На середину листопада 2016 було відновлено два теплоходи[3]. Цього ж року на окремих ділянках русла річки Південний Буг були проведені роботи з чищення русла.

Історія

За часів президентства Віктора Януковича компанія зазнала значного тиску з боку державних контрольних органів. В 2013 році в компанії відбулось 557 перевірок державних контролерів, загальна тривалість перевірок за рік склала 1188 днів[4].

Структура

Див. також

Примітки

  1. Компанія «Нібулон» розпочала будівництво третього на Запоріжжі річкового зернового терміналу. http://uprom.info/. Національний промисловий портал. 13 жовтня 2018. Процитовано 13 жовтня 2018.
  2. «Нібулон» відновлює річкові перевезення з Києва та Миколаєва на легендарних «ракетах». ukranews_com. Процитовано 17 листопада 2016.
  3. В Миколаєві відновлять пасажирські перевезення по Південному Бугу
  4. В прошлом году компания «Нибулон» пережила 557 проверок государственных контролеров (рос.)

Посилання