Німфетка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Німфетка — сексуальна, приваблива дівчина-підліток. Слово вперше вжито в романі Володимира Набокова «Лоліта». За визначенням автора німфетка — це дівчина-підліток з видимими ознаками раннього статевого дозрівання. У романі «Лоліта» визначення цьому терміну дає головний герой:

«В возрастных пределах между девятью и четырнадцатью годами встречаются девочки, которые для некоторых очарованных странников, вдвое или во много раз старше них, обнаруживают истинную свою сущность — сущность не человеческую, а нимфическую (т.е. демонскую); и этих маленьких избранниц я предлагаю именовать так: нимфетки.»

Образ у культурі[ред. | ред. код]

Подібним гендерним стереотипом про жінок, що сексуалізує інфантильність, є популярне кліше «діви у біді», а стереотипами, що перекладають відповідальність за сексуальний потяг чоловіка на жінку (проектують, приписують жінці і сам потяг у відповідь чи навіть до виникнення потягу в чоловіка; і дії, спрямовані на «зваблення» чоловіка, в реальності відсутні), є фантазії про «фатальну жінку» (небезпечне бажання), «секс-бомбу» (оприявнене бажання), «гічкоківську блондинку» (стримане бажання), «вампіршу-лесбійку» (бажання-невдача) тощо.

Див. також[ред. | ред. код]