Обговорення:Річ Посполита

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Найвищим законодавчим органом держави був з’їзд феодалів — сейм, що обирав короля.

Ceйм не обирав короля - це абсурд. Короля обирала шлахта на "элекції", тобто під час спеціяльного з'їзду, нк котрий міг приїхати кожний шляхтич. До того це поняття "феодали" та деякі інші помилки....Це писав якийсь аматор, вихованний на совєтських підручниках... Крім того варто написати більше, бо Річпосполіта це є вже частина української історії! — Це написав, але не підписав, користувач 83.31.130.205 (обговореннявнесок).

Річ Посполита завжди, а не вже, була частиною історії України.Тут роботи непочатий край. Ви можете вільно правити статтю. --AlexKwappen.svg Alex K 13:17, 23 серпня 2007 (UTC)

На мою думку - радянські підручники це теж частина нашої історії і викладені в них думки мають право бути представленими в інтернеті. 213.160.129.122 11:01, 19 лютого 2008 (UTC)

Проблема з радянські підручниками в тому що деякі викладені в них думки (не всі) були не думками істориків, а партійною пропагандою. --Tigga 11:15, 19 лютого 2008 (UTC)

Стаття тенденційна. Достатньо вже того, що начебто Р.П. була створена для боротьби саме із Москвою, а не з татарами, турками, німцями та іншими...--Sergm (обговорення) 09:38, 9 червня 2012 (UTC)

Перейменування статей/Республіка Двох Народів → Річ Посполита[ред. код]

позитивні речі Р.П. не сказані[ред. код]

Оцінки статті однобічні. Ось навідне питання: http://otvety.google.ru/otvety/thread?tid=59d2552e94360fc4&table=%2Fotvety%2Ftopics%3Fsort%3Dwsmopts%26order%3Dwsnod%26start%3D300%26tab%3Dwtmtua --Albedo 09:14, 3 жовтня 2010 (UTC)

Щодо преамбули[ред. код]

@MelVic: "Офіційність" назви «Республіка двох народів» не доведена. Більшість джерел стверджують, що офіційною назвою є «Річ Посполита» (див. «Довідник з історії України» т. 3, УСЕ, тут). Отже, «Республіці двох народів» не місце в преамбулі. Найкраще - додайте ваш варіант + АД до розділу «Назва». Без АД це оригінальні дослідження. -- Корінь обг 16:29, 30 січня 2015 (UTC)

Шановний Користувач:Корінь, думаю вам не варто зі мною вести війни правок. Як ви мабуть знаєте, я доклав не мало зусиль для повернення статті її більшвживаної назви Річ Посполита. Стосовно офіційної назви Річ Посполита, це всього-навсього українська вимова Rzeczpospolita, що перекладається не інакше, як Республіка, тому це лише частина офіційної назви, а не офіційна назва. Ось, що дає УСЕ РІЧ ПОСПОЛИТА - назва пол. держави, відома з XIII ст., що виражає суверенність народу щодо держави. Ні про яку офіційну назву тут не йдеться. Взагалі питання офіційної назви не вирішене ні в польській, ні в англійській, ні в російських Вікіпедіях.

Чому Республіка Обох Народів має бути в преамбулі:

  1. Назва Річ Посполита - Rzeczpospolita мають і інші польські держави pl:Rzeczpospolita - Rzeczpospolita Polska – państwo polskie w latach 1569–1795, 1918–1939, 1944-1952, od 30 grudnia 1989. Наприклад сучасна Польща. Читач має ясно розуміти про яку саме Річ Посполиту йдеться у статті
  2. Так стаття називається в польській Вікіпедії і їм мабуть видніше.
  3. Назви, що підкреслюють двоєдиність цієї країни в інших Вікіпедіях. Наприклад: en:Polish–Lithuanian Commonwealth

Термін Республіка Двох Народів в УкрВікі ввів Користувач:Aljeannoir, тому Вам слід обговорити це питання в першу чергу з ним. Я не проти і іншого терміну, який дасть змогу однозначно ідентифікувати державу згідно з вищезазначеними пунктами.

MelVic (обговорення) 01:10, 31 січня 2015 (UTC)

@Aljeannoir:@MelVic: Можна зробити висновок, що єдиної офіційної назви цієї держави немає. Деякі користувачі іншомовних Вікі стверджують, що «Республіка обох народів» - термін, який став популярним серед поляків лише у XX столітті, а популярним його зробив польський історик Ясеніца Павел (ось тут і з'явилися у мене сумніви у правильності вживання цього терміну). Окрім «Республікм обох народів» і «Речі Посполитої» є такі поширені назви цієї держави: Королівство Польське та Велике князівство Литовське, Найясніша Річ Посполита польська (Serenissima Res Publica Poloniae), Польща, Перша Річ Посполита та ін. Можливо ще хтось висловить свою думку щодо цього. Добре, дякую. -- Корінь обг 11:01, 31 січня 2015 (UTC)
Шановний Користувач:Корінь, особисто я не знайшов, де авторитетно чорним по білому, була написана повна офіційна назва Речі Посполитої 1569–1795. Згідно з УСЕ РІЧ ПОСПОЛИТА - назва пол. держави, відома з XIII ст, тобто це не була 1-ша польська республіка. Наведений вашим опонентом текст Люблінської Унії також чітко не вказує, що Rzeczpospolita Obojga Narodów є офіційною назвою. Можливо в ті часи взагалі не було такого поняття, а керівник держави просто носив титул, як цей Сигізмунд II Август#Титули. Але все-таки, я думаю, що термін Республіка Обох Народів має бути в преамбулі по причинам вказаним вище. MelVic (обговорення) 12:34, 31 січня 2015 (UTC)
@MelVic: Дякую за ваше доповнення статті. Думаю, нинішній варіант статті — це компроміс. Зауважу, що в 5-й і 6-й примітках держава називається «Річ Посполита Обох Народів» (дивно, що «обох народів» з великої + «республіка» йде як пояснення значення «Річ Посполита»). Дякую. -- Корінь обг 15:33, 2 лютого 2015 (UTC)
Дякую. Шановний Користувач:Корінь, тут дійсно є два нюанси:
  1. Як перекладати pl:Rzeczpospolita, це я намагався описати Річ Посполита#Назва
  2. Вживання Обох Народів, цей термін дійсно був введений, ще до часів Люблінської унії, а не є штучним, як то подає російська пропаганда, але і не має ніяких АД, що це дійсно була офіційна назва держави. Наразі поляки так називають цю державу.MelVic (обговорення) 23:10, 2 лютого 2015 (UTC)