Овід

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Оводи
Овід (Gasterophilus intestinalis)
Овід (Gasterophilus intestinalis)
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Надклас: Шестиногі (Hexapoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Підклас: Новокрилі (Neoptera)
Інфраклас: Endopterygota
Ряд: Двокрилі (Diptera)
Підряд: Коротковусі двокрилі (Brachycera)
Інфраряд: Круглошовні мухи (Muscomorpha)
Sectio: Schizophora
Subsectio: Calyptratae
Родина: Oestridae
Підродини
Cuterebrinae
Gasterophilinae
Hypodermatinae
Oestrinae
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Oestridae
EOL logo.jpg EOL: 8978
ITIS logo.jpg ITIS: 151717
Fossilworks: 207372

О́від (ґедзь) — назва багатьох комах ряду двокрилих. Дорослі комахи не живляться, їхні личинки паразитують в організмах різних тварин.

Екологія[ред.ред. код]

Відомо кілька видів оводів: шлунковий, підшкірний і носоглотковий. Це великі мухи, які в дорослому стані не живляться, а існують за рахунок накопичень у личинковий період життя.

Самка великого шлункового овода відкладає яйця, прикріплюючи їх до шерсті коней. Личинка, що вийшла з яйця, проникає в шкіру, спричинюючи сверблячку. Коні, лижучи вражені місця, злизують їх і проковтують. Подальший розвиток овода відбувається в шлунку коня. Місяців через десять вони залишають травний канал, падають на землю і заляльковуються у ґрунті або в гної.

Самки шкірного овода великої рогатої худоби відкладають яйця на шерсть задніх ніг тварини. Личинки проникають під шкіру і по тканинах мігрують по тілу, закінчуючи розвиток під шкірою спини. Після дозрівання личинка прориває шкіру хазяїна і падає в землю, де заляльковується. Шкіра тварин, що перехворіла, має дірки, які знецінюють її товарну якість.

Овечий і один з видів кінських оводів — живородні. Самки підлітають до ніздрів або очей тварин і виприскують у них рідину, в якій є живі личинки. Розвиток личинок відбувається в носових і глоткових порожнинах, лобових пазухах.Ентомологія Це незавершена стаття з ентомології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.