Паранормальні явища

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кола на полі.
НЛО у Нью-Джерсі, 1952 р.

Паранорма́льні я́вища — загальний термін, що описує події, яких немає змоги виміряти, повторити, чи провести науковий експеримент, тому ці явища, з точки зору класичної науки, не мають великої цінності. Варто зазначити, що багато з тих речей, що ще сотню літ тому відносили до розряду нездійснених, сьогодні для нас є звичайною побутовою дрібницею.

Оскільки паранормальні явища, такі як зустрічі з НЛО, кола на полях, передбачення майбутнього, не можливо відтворити, велику роль відіграє довіра до очевидця таких подій.

Хоча паранормальними явищами цікавляться багато вчених та наукових товариств, які намагаються знайти докази на підтвердження своїх гіпотез, але ставлення офіційної науки до цього феномену негативне.

До розряду паранормальних явищ відносяться телепатія, полтерґейст, зустрічі з прибульцями, одержимість дияволом, здатність людей долати земне тяжіння (левітація), здатність до запалення поглядом та інше.

Дослідники паранормального

[ред. | ред. код]

У 1922 р. Scientific American пропонував дві винагороди в $2500: (1) за першу справжню фотографію привида, зроблену в умовах випробування, і (2) за перший продемонстрований випадок «видимих ​​психічних проявів»". Гаррі Гудіні був членом комісії з розслідування. Першим медіумом для тестування став Джордж Валентайн, який стверджував, що в його присутності духи будуть говорити через труби, які плавали навколо темної кімнати. Для тесту Валентайна поміщено в кімнату, вогні погашені, але непомітно для нього стілець був сфальшований таким чином, що він запалював сигнал в сусідній кімнаті, якщо він не покидав свого місця. Оскільки світлові сигнали припинилися, Валентайн не отримав нагороду.[1] Останній розглянутим випадком Scientific American була Міна Крандон в 1924 р.

З тих пір багато окремих осіб та груп пропонували схожі грошові нагороди за доказ паранормальних явищ в умовах, які були під контролем стороннього спостерігача. Ці призи складали загальну суму понад $2,4 млн.[2]

Освітній Фонд Джеймса Ренді пропонує приз в мільйон доларів, якщо людина, яка зможе довести, що у них є надприродні чи паранормальні здібності при відповідних умовах випробування. Наскільки відомо, тих, хто пройшов такий тест, немає. Кілька інших груп скептиків також пропонують велику премію за доказ паранормальних явищ, в тому числі найбільша група дослідників паранормального, Незалежна група дослідження, яке має відділення в Голлівуді, Атланті, Денвері, Вашингтоні, окрузі Колумбія, Альберті, Британській Колумбії та Сан-Франциско.[3]

Див. також

[ред. | ред. код]
Паранормальні явища
Автори
Скептицизм


Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Randi $1,000,000 paranormal challenge. The Skeptic's Dictionary. Архів оригіналу за 6 липня 2013. Процитовано 3 лютого 2008.
  2. Larsen, Claus (September 2003). Get Rich Quick or Save the World. Skeptic Report. Архів оригіналу за 23 березня 2007. Процитовано 7 березня 2007.
  3. Independent Investigations Group. Investigations. Архів оригіналу за 6 липня 2013. Процитовано 4/11/2012.

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]