Модуль передбачення переходів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Модуль передбачення умовних переходів (англ. Branch Prediction Unit) — пристрій, який визначає напрям розгалужень (передбачає, виконається умовний перехід, чи ні) в програмі, що наразі виконується. Входить до складу мікропроцесорів, які мають конвеєрну архітектуру. Передбачення розгалужень дозволяє робити попередню вибірку інструкцій та даних з пам'яті, а також виконувати інструкції, які розташовані після умовного переходу до того, коли він буде виконаний. Модуль передбачення є невід'ємною частиною усіх сучасних суперскалярних мікропроцесорів, бо в більшості випадків (точність передбачення переходів в сучасних процесорах перевищує 90%) дозволяє оптимально використовувати обчислювальні ресурси процесора.

Існує два базових методи передбачення переходів: статичний і динамічний.

Статичне передбачення[ред.ред. код]

Статичні методи передбачення розгалужень є найпростішими. Робота цих методів базується на припущенні, що різні типи переходів або виконуються завжди, або не виконуються ніколи. В сучасних процесах статичні методи використовуються лише тоді, коли неможливе використання динамічного передбачення.

Прикладами статичного передбачення можуть бути тривіальне передбачення переходів, яке використовувалося в ранніх процесорах архітектури SPARC та MIPS (припускається, що умовні переходи ніколи не виконуються), а також статичне передбачення, яке використовується в сучасних процесорах як підстрахування (припускається, що будь-який зворотний перехід, тобто перехід на молодші адреси, є циклом і виконується, а будь-який прямий перехід, тобто на старші адреси, не виконується).

Динамічне передбачення[ред.ред. код]

Динамічні методи, які широко використовують в сучасних процесах, використовують аналіз історії розгалужень. Прикладом динамічного передбачення є дворівневий адаптивний історичний алгоритм (англ. Bimodal branch prediction), який використовувався процесорами архітектури Intel P6 (аналізується таблиця історії переходів, що містить молодші значущі біти адреси інструкції і відповідну імовірність умовного переходу: «скоріш за все, буде виконаний», «можливо, буде виконаний», «можливо, не буде виконаний», «скоріш за все, не буде виконаний» та оновлюється після кожного переходу).

Інформаційні технології Це незавершена стаття про інформаційні технології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.