Аахенський мир (1668)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Території відійшли Франції за підсумком Першого Аахенського миру (сірий колір)

Перший Аахенський мир в Ахенi був укладений 2 травня 1668 року після закінчення деволюційної війни, яку в 1667 король Франції Людовик XIV почав проти Іспанії. Людовік був одружений на дочці Філіпа IV Іспанського Марії Терезії. Користуючись смертю Філіпа IV Людовік оголосив свої претензії на більшу частину Іспанських Нідерландів , посилаючись на німецьке право спадкування, прийняте між приватними особами в Брабанті і Намюрі.

Успіхи Людовика, однак, були зупинені троїстим союзом між Англією, Голландією і Швецією, які наказали Іспанії поступитися Людовіку XIV або Франш-Конте, або вже завойовану їм частину Фландрії, погрожуючи війною тій стороні, яка не погодиться на ці поступки.

Після прийняття французьким королем цих умов в Сен-Жермен-ан-Ле Іспанія також погодилася поступитися частиною Фландрії. У підсумку Франція залишала собі 11 зайнятих нею в Іспанських Нідерландах міст (у тому числі Дуе і Лілль), але повернула Іспанії Франш-Конте, після чого за сприяння Троїстого союзу в Аахені 2 травня 1668 відбувся формальний мир, для підтримки якого три держави з'єдналися ще раз за договором 1669.

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Історія Це незавершена стаття з історії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.