Поппанк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Поп - панк (також відомий як панк-поп, неопанк) є мішаним жанром, що, у більшій чи меншій мірі, поєднує елементи панк-року з попмузикою. Улюблених виконавців там називають біасами.

Загальна характеристика[ред. | ред. код]

Поппанкова музика зазвичай є більш мелодійною і звучить «чистіше», аніж класичний панк-рок пізніх 1970-х років. Для поппанку характерні веселі і сповнені оптимізму пісні про дівчат, вечірки, навчання, і про все інше, що турбує сучасну молодь. Вона виникла у кількох містах по всьому світу у 1980-х і ранніх 1990-х роках, хоча найпопулярнішими були каліфорнійські групи, що сягли широкого визнання у 1990-х(наприклад Blink 182). Музика стала мейнстрімовою з виходом альбому Dookie гурту Green Day і альбому The Offspring Smash. Іншими популярними поппанк-гуртами є New Found Glory, Good Charlotte, Simple Plan, Yellowcard, Bowling for Soup, Blink 182, Jimmy Eat World, Fall Out Boy і Panic! at the Disco.

Серед українських представників поппанку можна виділити такі гурти як Фліт, Серцевий Напад, O.Torvald, Йожики та російськомовні Пошлая Молли і Нервы. Портал UA ROCK: Музика-Доступна підготував підбірку з семи кращих поппанк гуртів за версією видання. До підбірки потрапили гурти Серцевий Напад (Чернівці), MY.SEVENTEEN (Київ), TETRYS (Київ), Сметана band (Дніпро), Roll Models (Київ), Dефект Rечи (Дніпро) та Superkeks! (Чернівці)[1].

Альтернативне використання[ред. | ред. код]

Термін «поппанк» раніше також використовувався для опису класичних панк-гуртів 1970-х років, таких, як The Ramones, що піддалися впливу баблгам-попу і популярної рок-музики 1950-х і 1960-х. Ці гурти були основним джерелом натхнення для груп, що вигадали поппанк. The Ramones ніколи не називали поппанками, доки вони існували, та зараз дехто відносить їх до цього жанру. іншими прикладами є Buzzcocks, The Rezillos, The Jam, The Shapes і Blondie.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. ТОП-7: Кращі поппанк-формації України. UA ROCK: Музика-Доступна. 14/05/2017.