No wave

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

No Wave — жанр в музиці і перфоманс-сцені в Нью-Йорку, активно існував з кінця 1970-х до початку 1980-х. Назва No Wave підкреслює відсутність зв'язків з будь-якими жанрами або стилями.

Назва[ред. | ред. код]

Існує кілька версій походження назви. За однією з них, Лідія Ланч з Teenage Jesus the Jerks, відповідаючи на запитання в інтерв'ю «чи є її музика New Wave?», насмішкувато відповіла «скоріше вже No Wave». За іншою версією, термін вперше з'явився на сторінках самвидавського журналу NO, який вів хроніку сцени.[1]

Музика[ред. | ред. код]

Не можна сказати, що No Wave — це стиль музики з якимись певними рисами. Але можна виділити деякі загальні риси: різкі, атональні звуки, тенденція до насичення музичної тканини через мелодію. Лірика в такій музиці заснована на запереченні та конфронтації.

Гарним прикладом жанру служить збірка No New York, складена Браяном Іно і включає композиції таких колективів як Mars, Teenage Jesus the Jerks, DNA та The Contortions.

No Wave знайшов своє відображення і в кінематографі. У цьому жанрі працювали Амос По, Джон Лурі, Вів'єн Дік, Скотт Бі та Бет Бі.

Вплив на сучасну музику[ред. | ред. код]

No Wave справив великий вплив на такі жанри, як нойз-рок і індастріал-метал, наприклад Big Black, Lev Six, Helmet і Live Skull. З середовища No Wave вийшла група Sonic Youth.

Список No wave колективів[ред. | ред. код]

 1. 8-Eyed Spy
 2. Bush Tetras
 3. Come On
 4. The Contortions/James Chance
 5. Dark Day
 6. DNA
 7. Friction
 8. Futants
 9. Judy Nylon
 10. Glenn Branca
 11. Liquid Liquid
 12. Лідія Ланч
 13. Марк Рібо
 14. Mars
 15. Model Citizens
 16. The Phosphenes
 17. Raybeats
 18. Red Transistor
 19. Rhys Chatham
 20. Rosa Yemen
 21. Sharon Cheslow
 22. Sick Dick and the Volkswagens
 23. Sonic Youth
 24. The Static
 25. Suicide
 26. Swans
 27. Teenage Jesus & the Jerks
 28. Theoretical Girls
 29. Ut
 30. Von Lmo
 31. Y Pants

Посилання[ред. | ред. код]