Поріддя Нептуна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Поріддя Нептуна»
АвторЧарльз Стросс
Назва мовою оригіналуNeptune's Brood
КраїнаВеликобританія
Моваанглійська
СеріяFreyaversed
ЖанрНаукова фантастика, Космічна опера
ВидавництвоAce
Видано1 липня 2013 (Великобританія)
2 липня 2013 (США)
Тип носіяна папері (м'яка обкладинка)
Сторінок336
ISBN978-0425256770
Попередній твірSaturn's Children

Поріддя Нептуна (англ. Neptune's Brood) — науково-фантастичний роман британського автора Чарльза Стросса, події якого відбуваються в тому ж всесвіті, що й у романі «Діти Сатурна» (англ. Saturn's Children), але через тисячі років і з абсолютно новими персонажами.[1][2]

Роман було номіновано на премію Г'юґо 2014 року в категорії «Найкращий роман».[3]

Вигаданий всесвіт

[ред. | ред. код]

Дія «Дітей Сатурна» розгорталася в межах нашої сонячної системи. Homo sapiens вимер, і всі персонажі були андроїдами. У «Порідді Нептуна», дія якого відбувається у 7000 році нашої ери, рід Homo sapiens відроджувався тричі, але залишався незначним і відомим як «Крихкі».[4] У романі термін «людство» використовується для позначення «механоцитних» металюдей, які є наступниками життя, значно покращеного в порівнянні з оригінальними андроїдами.

Дія «Поріддя Нептуна» відбувається в тій частині галактики, яка була колонізована за допомогою подорожей зі швидкістю нижчою за світло. Значна частина сюжету обертається навколо питання фінансування такої колонізації.[2][5] Гроші повністю криптовалютні і відомі як «біткойн», що є свідомим посиланням Стросса на реальну криптовалюту.[6][7] Гроші поділені на три класи: «швидкі», «середні» і «повільні». Швидкі гроші — це звичайна готівка для щоденних операцій, середні гроші — це звичайні інвестиційні інструменти, придатні для використання в межах однієї планетарної системи, а повільні гроші — це міжзоряні інвестиційні інструменти, які можуть дозрівати століттями, а іноді й тисячоліттями. Транзакції з повільними грошима базуються на тристоронній криптоперевірці, тому торгують на швидкості, що становить одну третину швидкості світла.

За дві тисячі років до початку основного сюжету одна колонія-стартап Атлантида несподівано втратила зв'язок з рештою людства, і дві спроби встановити з ними контакт також зазнали невдачі.

Короткий зміст сюжету

[ред. | ред. код]

Роман подається у формі розгорнутої розповіді від першої особи Кріна Альзонд-114, створеної «неймовірно багатою» Сондрою Альзонд-1 для того, щоб бути науковцем у галузі історіографії бухгалтерської практики. Її сестра-клон, Ана, зникла, і Кріна іде її слідом.[8]

Відгуки

[ред. | ред. код]

Видавництво Publishers Weekly[2] писало:

Як завжди, Стросс виглядає найрозумнішою людиною в кімнаті, розширюючи межі ідентичності та людяності, пропонуючи, можливо, першу епічну розповідь про футуристичну макроекономіку.

За словами Kirkus Reviews:[5]

Якщо спочатку здається, що оповідь про банківську справу, борги та бухгалтерію може бути нудною, Стросс швидко переконає вас у протилежному — в його очах завжди є той безумний блиск, навіть коли він пояснює деякі серйозно дивні та привабливі концепти.

У SFX його описав Саксон Буллок:[9]

Рівень винахідливості вражає, практично кожна сторінка наповнена неймовірними концепціями, тоді як загадка повільно наростає та виявляється майстерно продуманою і надзвичайно захопливою.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Nanowrimo. Charlie's Diary. 1 листопада 2011. Процитовано 22 січня 2013.
  2. а б в Fiction Book Review: Neptune's Brood by Charles Stross. Publishers Weekly. 2013. Процитовано 5 січня 2015.
  3. Bedford, Robert H. (17 липня 2014). Banking on the Hugos: Neptune's Brood by Charles Stross. Tor.com (амер.). Процитовано 28 вересня 2022.
  4. CHARLES STROSS - NEPTUNE'S BROOD COVER ART REVEAL. upcoming4.me. 17 січня 2013. Архів оригіналу за 13 квітня 2014. Процитовано 22 січня 2013.
  5. а б Neptune's Brood. Kirkus Reviews. 15 травня 2013. Процитовано 21 жовтня 2014.
  6. Stross, Charles (2013). Neptune's Brood (вид. First). New York: Penguin Group USA. ISBN 978-0-425-25677-0. It’s theft-proof too – for each bitcoin is cryptographically signed by the mind of its owner.
  7. Crib Sheet: Neptune's Brood – Charlie's Diary. www.antipope.org. Архів оригіналу за 14 June 2017. Процитовано 5 December 2017. I wrote Neptune's Brood in 2011. Bitcoin was obscure back then, and I figured had just enough name recognition to be a useful term for an interstellar currency: it'd clue people in that it was a networked digital currency.
  8. Neptune's Brood (Freyaverse, #2). Goodreads (англ.). Процитовано 28 вересня 2022.
  9. Bullock, Saxon (5 липня 2013). Neptune's Brood by Charles Stross Review. SFX. Процитовано 21 жовтня 2014.

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Hanson, Robin (30 жовтня 2013). Financing Starships. www.overcomingbias.com. Overcoming Bias. Процитовано 29 травня 2015. Disputes the economic «realism» of the novel.