Почесна Грамота Президента України за активну благодійницьку діяльність у гуманітарній сфері

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Почесна Грамота Президента України за активну благодійницьку діяльність у гуманітарній сфері
Країна Україна Україна
Тип Відзнака Президента України
Статус вручається
Нагородження
Засновано: 20 липня 1999
Нагороджені:
Черговість

Почесна Грамота Президента України за активну благодійницьку діяльність у гуманітарній сфері — відзнака Президента України, встановлена з метою відродження традицій меценатства, підтримки та заохочення благодійницької діяльності в гуманітарній сфері України.

Історія нагороди[ред. | ред. код]

 • 20 липня 1999 Указом Президента України Л. Д. Кучми № 880/99 заснована відзнака Президента України — Почесна Грамота Президента України за активну благодійницьку діяльність у гуманітарній сфері. Цим же Указом затверджено Положення про Почесну Грамоту.
 • 16 березня 2000 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про державні нагороди України». Почесна Грамота — єдина з відзнак Президента України, заснованих до прийняття Закону, що не отримала свого відповідника серед встановлених Законом державних нагород України. Разом з тим, було установлено, що одним з видів державних нагород є президентська відзнака; дія Закону поширюється на правовідносини, пов'язані з нагородженням осіб, нагороджених відзнаками Президента України до набрання чинності цим Законом; рекомендовано Президентові України привести свої укази у відповідність із цим Законом.

Положення про Почесну Грамоту[ред. | ред. код]

 • Почесна Грамота Президента України за активну благодійницьку діяльність у гуманітарній сфері (далі — Почесна Грамота Президента України) є відзнакою Президента України, заохоченням за активну благодійницьку діяльність, вагомий внесок у розвиток гуманітарної сфери, зміцнення її матеріально-технічної бази в Україні.
 • Почесною Грамотою Президента України можуть бути нагороджені окремі громадяни, підприємства, установи, організації, колективи трудящих.
 • У поданні зазначаються конкретні заслуги громадянина, підприємства, установи, організації, колективу трудящих, які є підставою для нагородження Почесною Грамотою Президента України за активну благодійницьку діяльність.
 • За дорученням Президента України Почесну Грамоту Президента України за активну благодійницьку діяльність у гуманітарній сфері можуть вручати Прем'єр-міністр України, Перший віце-прем'єр-міністр України, віце-прем'єр-міністри, міністри, керівники інших центральних органів виконавчої влади, Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим, глави обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
 • Почесна Грамота Президента України вручається нагородженому в обстановці урочистості і гласності.
 • У разі смерті особи, якій за життя не було вручено Почесну Грамоту Президента України, вона передається сім'ї померлого для зберігання як пам'ять.
 • Про проведення вручення Почесної Грамоти Президента України складається протокол вручення. Протокол підписується особою, яка вручала Почесну Грамоту Президента України, і скріплюється печаткою органу, який проводив вручення. Протокол вручення Почесної Грамоти Президента України не пізніше десяти днів після вручення надсилається до Відділу державних нагород Адміністрації Президента України.
 • Облік нагороджених Почесною Грамотою Президента України, а також бланків Почесної Грамоти Президента України здійснюється Відділом державних нагород Адміністрації Президента України.

Передбачена Положенням про Почесну Грамоту можливість нагородження підприємств, установ, організацій, колективів трудящих не збігається з нормою Закону «Про державні нагороди України» — законом передбачена можливість нагородження лише громадян України, іноземців та осіб без громадянства (ст. 5).

Нагороджені[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Наше життя. Our Life. Рік LIX, ч. 12. Грудень 2002. Стор. 17. Архів оригіналу за 7 березень 2016. Процитовано 9 березень 2013. 

Посилання[ред. | ред. код]