Прапор Луїзіани

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Прапор Луїзіани

Прапор Луїзіани (англ. Flag of Louisiana) — один із державних символів американського штату Луїзіана.

Прапор являє собою прямокутне полотнище синього кольору в центрі якого зображено пташине гніздо, всередині якого пелікан годує кров'ю своїх пташенят. Нижче зображена стрічка з написом Union, Justice, and Confidenceангл. Союз, справедливість та віра — девіз штату).

Протягом XIX століття пелікан на печатці штату традиційно зображувався з трьома краплями крові на грудях. Однак у пізніші роки ця традиція порушилася, як на прийнятому в 1912 році прапорі, так і на печатці штату. Після того, як восьмикласник із середньої католицької школи в Хуме звернув на це увагу законодавців штату, вони в 2006 році відповідно змінили опис прапора і друку штату.

Попередні прапори[ред.ред. код]

До 1861 року, штат Луїзіана не мав ніякого офіційного прапора, однак часто використовувався прапор, подібний до теперішнього.

У січні 1861 року, після виходу зі складу Союзу і перед вступом в Конфедерацію, штат Луїзіана використовував неофіційний прапор, заснований на прапорі Франції.

У лютому 1861 року, штат Луїзіана офіційно прийняв прапор з тринадцятьма червоними, білими і синіми горизонтальними смугами і з однією жовтою зіркою в червоному крижі. Прапор використовувався під час Громадянської війни в США. Нарівні з ним неофіційно використовувалися попередні прапори.

Посилання[ред.ред. код]


Flag template.svg Це незавершена стаття про прапори або знамена.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Прапор Луїзіани Це незавершена стаття про Луїзіану.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.