Прапор Гуаму

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Прапор Гуаму

Прапор Гуаму (англ. Flag of Guam) — прийнятий 9 лютого 1948 року (з 4 липня 1917 використовувався прапор без червоної облямівки).

Опис і символіка[ред.ред. код]

Прапор Гуаму являє собою синє полотнище з червоною облямівкою з усіх боків. У центрі прапора знаходиться зображення герба Гуаму. На гербі зображено човен проа в бухті міста Хагатна, столиці Гуаму, берег з кокосової пальмою, річка і напис червоними літерами «GUAM». Вдалині - місцева скеля «Puntan Dos Amantes». За формою герб нагадує форму базальтового /коралового каменя, який використовувався місцевими жителями на полюванні і у війні.

Прапор був розроблений Хелен Л. Полом (англ. Helen L. Paul), дружиною військово-морського офіцера, який служив на Гуамі.

  • Човен проа уособлює ту мужність корінного народу острова, з яким його представники бороздили хвилі океану під час морських плавань, долаючи величезні відстані.
  • Річка, що впадає в океан, символізує готовність місцевих жителів розділити ресурси землі з іншими.
  • Пляж демонструє відданість чаморро батьківщині і навколишньому середовищу.
  • Скеля уособлює зобов'язання жителів острова передавати майбутнім поколінням свою спадщину, культуру і мову.
  • Дерево кокосу, що росте на неродючому піску, символізує стійкість і рішучість жителів Гуаму, а її вигнутий стовбур - ті випробування, які вони пережили.
  • Блакитний колір символізує єдність Гуаму з морем і небом.
  • Червона облямівка прапора символізує кров, пролиту під час японської окупації острова в роки Другої світової війни та іспанської окупації.

Історичні герби[ред.ред. код]

У доколоніальний період на острові був відсутній власний герб. Не був він розроблений і в період володарювання Іспанії. Офіційно перший герб був прийнятий тільки 4 липня 1917 року в американський період (єдина відмінність того прапора - відсутність червоної облямівки). Сучасний варіант був прийнятий 9 лютого 1948 року.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Flag template.svg Це незавершена стаття про прапори або знамена.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Гуам Це незавершена стаття про Гуам.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.