Пригоди діґімонів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пригоди діґімонів
Logo img crop.gif
デジモンアドベンチャー
Пригоди діґімонів
Жанр Екшн, Комедія, Фантастика, Кодомо, Сьонен
Аніме-фільм
Пригоди діґімонів
Режисер Мамору Хосода
Сценарист Йосіда Рейко
Студія Toei Animation
Дата виходу 6 березня 1999р.
Тривалість 20 хв.
Аніме-серіал
Пригоди діґімонів
Режисер Хіроюкі Какудо
Сценарист Сатору Нісідзоно
Студія Toei Animation
Мережа Японія Fuji TV
Україна Новий канал
Інші мережі США Fox Family, ABC Family, Toon Disney, Jetix
Канада YTV
Австралія Network Ten, Fox Kids
Велика Британія ITV1
Аргентина Canal 7 Argentina, Fox Kids, Telefe
Бразилія Globo, Fox Kids, Jetix
Чилі Chilevisión, Fox Kids, Etc…TV
Франція Ізраїль Jetix (колишній Fox Kids)
Німеччина RTL II, Tele 5, Jetix
Індонезія Indosiar
Ірландія RTÉ
Італія Rai Due
Малайзія NTV7, Astro Ceria
Мексика Fox Kids
Філіппіни ABS-CBN, Animax, Hero TV
Португалія TVI, SIC, Canal Panda
Сербія RTS 1, RTV Pink
Південна Корея Animax
Іспанія TVE2, Fox Kids
Таїланд Modern Nine TV
Швеція TV3, Fox Kids
Сирія Spacetoon
Венесуела RCTV, Venevision, Televen
Період показу 7 березня 1999 — 26 березня 2000
Кількість серій 54
Аніме-фільм
Bokura no War Game
Режисер Мамору Хосода
Студія Toei Animation
Дата виходу 4 березня 2000р.
Тривалість 40 хв.

«Пригоди діґімонів» (яп. デジモンアドベンチャー Дедзімон Адобентя:, англ. Digimon Adventure) — аніме-серіал виробництва кінокомпанії Toei Animation; перший аніме-сериал в медіафраншизі Digimon. Вперше транслювався в Японії з 7 березня 1999 року по 26 березня 2000 року на телеканалі Fuji Television. 2 квітня 2000 року, через тиждень після виходу в ефір останньої серії, почалась трансляція другої частини під назвою Digimon Adventure 02.

Сюжет серіалу розгортається навколо семи (згодом восьми) «Обраних дітей». Під час відпочинку в літньому таборі їх затягує в портал, який веде до Цифрового світу — світу, що складається виключно з цифрових даних і населений істотами, які звуться цифровими монстрами або діґімонами. У кожного з Обраних дітей з'являється власний товариш-діґімон та діґівайс — маленький прилад, завдяки якому діґімони на деякий час можуть приймати більш велику форму і ставати сильнішими. У цій формі вони здатні краще боротися та захищати свого товариша-людину. Разом з діґімонами Обрані діти повинні врятувати реальний та цифровий світи від злих діґімонів, які прагнуть захопити обидва світи.

Серіал, незважаючи на те що з кінця 1990-х років його порівнювали з конкуруючою медіафраншизою «Покемон», було позитивно сприйнято критиками. На тематику «Пригод діґімонів» випускалися іграшки, харчові продукти, колекційні карти, манґа, журнали, маскарадні костюми, канцелярське приладдя, аксесуари, музичні збірки, відеокасети, DVD та відеоігри, які розповсюджувалися переважно компанією Bandai Namco Holdings. На честь 15-річчя серії «Діґімон» за мотивами серіалу було випущено однойменну гру для портативної консолі PlayStation Portable та анонсовано аніме-серіал «Digimon Adventure tri.», випуск якого відбувся навесні 2015 року.

Сюжет[ред. | ред. код]

Спочатку в серіалі розповідається про сімох школярів: Таїті Яґамі, Сору Такеноуті, Ямато Ісіду, Такеру Такаісі, Косіро Ідзумі, Мімі Татікаву та Дзьо Кідо. 1 серпня 11 року Хейсей (1999 рік за західним календарем), коли дітлахи проводять канікули в літньому таборі, випадає сніг і з неба падають невеликі загадкові прилади. Ці предмети, які, як пізніше з'ясується, називаються діґівайсами, опиняються прямо в руках у дітей і їх несподівано затягує через портал до світу, що складається з цифрових даних — так званий «Цифровий світ», паралельний світу матеріальному. У цьому світі діти зустрічають своїх товаришів-діґімонів, які зобов'язані їх захищати і боротися з різними сильними ворогами, що загрожують Цифровому світу. У свою чергу, діти мають з'ясувати своє призначення, стати сильніше духом, усвідомити свої найкращі якості і навчитися «прислухатися до свого серця»; для цього діти мають знайти особливі знаки, що відповідають їх основним чеснотам, щоб їх діґімони отримали здатність перетворюватися в більш сильні форми, тобто «еволюціонувати». У ході розвитку сюжету розкриваються теми смерті, самопожертви, сімейних взаємин.

Діти стикаються з діґімонами, які знаходяться під контролем, Девімона. За допомогою «чорних шестерень» він перетворює добрих істот на злих і таким чином контролює частину Цифрового світу, яка називається островом Файл. Девімон має двох підручних — Оґромона і Леомона. ДІти та їхні діґімони звільняють слуг Девімона від «шестерень». Згодом Патамон, товариш-діґімон Такеру, еволюціонувавши в Ангемона, ціною свого життя перемагає Девімона. Загиблий Ангемон перетворюється на діґіяйце і перероджується у своїй дитячій формі. Після цього Леомон і Оґромон переходять на бік головних героїв.

Незабаром діти, вирушивши з острова Файл на континент Сервер, стикаються з другим лиходієм — мавпоподібним діґімоном Етемоном. Вони ув'язнюють його у Цифровій мережі, якою він мандруватиме доти, доки повернеться в більш потужній формі МеталЕтемона ближче до кінця серіалу. Пізніше діти дізнаються, що багато злих діґімонів перетнули Міжпросторову браму до матеріального світу, і вони, прагнучи також пройти через цю браму, борються з її охоронцем Докуґумоном. Зрештою діти повертаються додому, до токійського району Одайба. Вони захищають свій світ від загрози, яка йде від злих діґімонів, і знаходять восьму Обрану дитину: нею виявляється Хікарі Яґамі, молодша сестра Таїті. В ході боротьби до Обраних дітей приєднується Тейлмон, яка стає товаришем-діґімоном Хікарі після того, як вони перемагають її колишнього господаря Вамдемона.

Тим часом четверо найсильніших діґімонів, МеталСідрамон, Піноккімон, Муґендрамон та П'ємон, які називають себе Володарями Темряви, встановлюють контроль над Цифровим світом і серйозно спотворюють його зовнішній вигляд. Вони створюють шпиль, складений з підконтрольних їм стихій. Після того як реальний світ був очищений від злих діґімонів, Обрані діти повертаються до Цифрового світу, з великими труднощами перемагають кожного з Володарів і нарешті зустрічаються з найголовнішим лиходієм та творцем цієї групи — Апокалімоном, що складається з даних Володарів Темряви та інших злих діґімонів, які раніше зазнали поразки від Обраних. Ув'язнений в порожнечі, Апокалімон прагне помститися, але програє об'єднаним силам Обраних і діґімонів. Наостанок він створює вибух, що загрожує знищити весь Цифровий світ, але сили діґівайсів блокують його.

Після перемоги над Апокалімоном виявляється, що зв'язок між цифровим та реальним світами назавжди зруйновано, і діти повертаються до реального світу, попрощавшись зі своїми діґімонами-партнерами, потай сподіваючись, що колись вони ще зможуть зустрітися з ними. Через три роки за сюжетом Обрані діти та їхні діґімони з'являються в другому сезоні (Digimon Adventure 02) разом з новими героями.

Персонажі[ред. | ред. код]

Персонаж Сейю Діґімон Сейю
Тайті Яґамі
Yagami Taichi (八神 太一)
Фудзіта Тосіко Аґумон Сакамото Тіка
Лідер Обраних Дітей, старший брат Хікарі Ягамі. Любить пригоди. Можна охарактеризувати як впертого, безтолкового, але хороброго.
Ямато Ісіда
Ishida Yamato (石田 ヤマト)
Кадзама Юто Ґабумон Ямаґуті Маюмі
Старший брат Такеру Такаісі. Має вибуховий характер, часто конфліктує з Тайті. Іноді відчужується від групи.
Сора Такеноуті
Takenouchi Sora (武之内 空)
Мідзутані Юко Пійомон Сіґемацу Аторі
Сора дуже відповідальна, завжди старається турбуватися про інших обраних. Часто грає для деяких персонажів материнську роль. Цікавиться радше спортом і хлопчачими іграми, тому в якомусь сенсі вона томбой.
Косіро Ідзумі
Izumi Kōshirō (泉 光子郎)
Тендзін Умі Тентомон Сакурай Такахіро
Ерудований, спеціаліст з комп'ютерів. Часто використовує свій ноутбук.
Мімі Татікава
Tachikawa Mimi (太刀川 ミミ)
Маеда Ай Палмон Мідзовакі Сіхомі
Доброзичлива, хоча спочатку трохи зверхня, розпещена та егоїстична.
Дзьо Кідо
Kido Jõ (城戸 丈)
Кікуті Масамі Ґомамон Такеуті Дзюнко
Надійний та чуйний, але іноді помисливий. Намагається бути голосом розуму групи.
Такеру Такаісі
Takaishi Takeru (高石 タケル)
Конісі Хіроко Патамон Мацумото Міва
Наймолодший у групі, молодший брат Ямато. Разом із Хікарі стає одним з обраних дітей в Digimon Adventure 02.
Хікарі Яґамі
Yagami Hikari (八神 ヒカリ)
Кае Аракі Тейлмон Токуміцу Юка
Молодша сестра Тайті. Приєдналася до обраних в середині серіалу. Добра, але й дещо загадкова.

Медіа[ред. | ред. код]

«Пригоди дігімонів» вийшли у прямий ефір у кількості 54 епізодів на Fuji TV в Японії з 7 березня 1999 по 26 березня 2000-го. У Сполучених Штатах аніме-серіал транслювався Fox Kids з 14 серпня 1999-го по 24 червня 2000. У Канаді аніме показував спочатку теж Fox Kids, але незалежне CJON-DT повернуло серіал на Newfoundland & Labrador.

Музика[ред. | ред. код]

Опенінг

 • «Butter-Fly»
  • Текст і композиція: Хіденорі Тівата
  • Аранжування: Шер Ватанабе
  • Виконавець: Кодзі Вада

Ендінг

 • «I wish» (епізоди 1-26)
  • Текст: Токуко Міура
  • Композиція: Йосіхіса Сіракава
  • Аранжування: Кацумі Хорі
  • Виконавець: Аі Маеда
 • «Keep on» (епізоди 27-54)
  • Текст: NK
  • Композиція: Наото Кіне
  • Аранжування: Наото Кіне & Коїті Юаса
  • Виконавець: Аі Маеда

Інші пісні

 • «brave heart»
  • Текст: Сатіко Оморі
  • Композиція і аранжування: Мітіхіко Ота
  • Виконавець: Аюмі Міядзакі
 • «Seven»
  • Текст і композиція: Кохей Кояма
  • Аранжування: Шер Ватанабе
  • Виконавець: Кодзі Вада
 • «Yūki o Tsubasa ni Shit»
  • Текст: Хіросі Ямада
  • Композиція і аранжування: Мітіхіко Ота
  • Виконавець: Тосіко Фудзіта

Фільми[ред. | ред. код]

Пригоди діґімонів[ред. | ред. код]

Пригоди дігімонів (デジモン アドベンチャー) — перший фільм франшизи Дігімони. Він був випущений в Японії 6 березня 1999, в США — 6 жовтня 2000 року.

Цей фільм діє як пілотний епізод для аніме-серіалу «Пригоди дігімонів». Перша історія зосереджена на Тайті і Хікарі Яґамі за чотири роки до їхніх пригод у Цифровому світі. Фільм свідчить про їхню першу зустріч з діґімонами і що з ними сталося (як і у випадку з іншими дітьми, які також стали у майбутньому Обраними), коли вони брали участь у своєму першому бою. За сюжетом, у наш світ потрапило дігіяйце, яке в кінцевому підсумку перетворилося на Греймона, що бився з Парротмоном після його появи в місті. Фільм був використаний в епізодах серіалу «Пригоди діґімонів», щоб пояснити, чому Тайті і компанія стали Обраними.


Посилання[ред. | ред. код]

書.svg
Імена в цій статі транслітеровані з японської із застосуванням системи Бондаренка