Путін Роман Ігорович
Путін Роман Ігорович | |
---|---|
рос. Роман Игоревич Путин | |
Народився | 10 листопада 1977 (46 років) Рязань, РРФСР, СРСР |
Країна | Росія |
Діяльність | підприємець, громадський діяч |
Alma mater | Military Academy for Logisticsd (2001) |
Знання мов | російська |
Батько | Ігор Олександрович Путін |
Родичі | Путін Володимир Володимирович |
Роман Ігорович Путін (нар. 10 листопада 1977 року, Рязань, Рязанська область, РРФСР, СРСР) — російський підприємець і громадський діяч. З 2011 року — голова ради директорів ТОВ «Група компаній МРТ», співвласник компанії «МПП-АВІА», що виробляє на території Росії легкі літальні апарати — ґіроплани.
2012-2013 роки — радник з соціально-економічних питань губернатора Новосибірської області. З 2012 року — радник з інвестицій губернатора Ямало-Ненецького автономного округу.
З 2013 року — голова опікунської ради Федерації Тхеквондо Росії (ІТФ), голова опікунської ради Центру військово-патріотичного виховання молоді «Каскад» при МВС РФ.
Двоюрідний племінник Володимира Путіна.
Роман Путін народився в Рязані в сім'ї військовослужбовця і лікаря. Син колишнього віце-президента і члена правління закритого «Майстер-банку» Ігоря Олександровича Путіна[1][2], онук Олександра Спиридоновича Путіна[3], рязанського дядька Президента РФ Володимира Путіна, у якого було троє дітей: Ольга, Людмила і син Ігор.
У 1996 році Роман Путін став курсантом Військової академії тилу і транспорту (Вольська філія).
У 2000 році отримав звання кандидата у майстри спорту (КМС) з військового багатоборства. За відмінне несення служби в ході бойових чергувань нагороджений Почесним знаком «За мужність і героїзм».
У 2001 році закінчив Академію з червоним дипломом[3], який вручав майбутній заступник Міністра оборони РФ генерал армії Дмитро Булгаков.
З 2001 по 2003 роки – офіцер Федеральної служби безпеки (ФСБ), займався боротьбою з корупцією і економічними злочинами в органах влади, а також боротьбою з контрабандою та незаконним обігом наркотиків.
З 2003 по 2007 рік – начальник сектору, заступник начальника Управління контрольно-ревізійної роботи в Управлінні економічного аналізу та фінансового контролю Рязанської міської Ради. Основний напрямок діяльності: організація та проведення перевірок законності витрачання коштів, виділених муніципальним підприємствам і установам з міського бюджету. Результатом цієї роботи стало повернення до бюджету міста понад 500 млн. рублів незаконно витрачених коштів.
З 2007 по 2008 рік – начальник мережі офісів ВАТ Мобільні Телесистеми (рязанська філія). Відповідав за проведення ребрендингу компанії МТС на території Рязанської області, курирував відкриття офісів компанії в обласних центрах.
З 2008 по 2011 рік – на посаді Радника з безпеки мера міста Рязані відповідав за взаємодію між адміністрацією міста з правоохоронними та силовими структурами Рязанської області[4]. Ініціював впровадження на території міста комплексної електронної системи безпеки «Безпечне місто»[5], спрямованої на зміцнення громадської безпеки, протидію організованій злочинності, попередження та припинення злочинів економічної спрямованості.
З 2011 року — голова ради директорів «Групи компаній МРТ», що складається з понад 10 виробничих і виробничо-торговельних організацій. Діяльність компанії охоплює такі сфери, як ремонт, відновлення, фарбування і термоізоляція рухомого пасажирського та вантажного залізничного складу для ВАТ «РЖД», ремонт і відновлення електричного і кліматичного обладнання ж/д вагонів, виробництво листів, профільних труб та інших готових виробів з поліпропілену, виробництво і продаж ґіропланів і легкомоторних літаків, проектування, виробництво і продаж прогулянкових суден, мобільних лазень, саун, причалів, човнів, у тому числі маломірних суден для здійснення річкових пасажирських і вантажних перевезень, ремонт та реставрація металоконструкцій, мостів, будівель і споруд різного призначення.
Керівником Групи МРТ Роман Путін активно просуває проект «Річкове таксі» по організації регулярних річкових перевезень пасажирів по Москві і області на базі державно-приватного партнерства з Урядом столиці[6]. Інвестиційним партнером програми виступає ВЕБ.
З 2012 року — співвласник компанії «МПП-АВІА», що виробляє на території Росії легкі літальні апарати — ґіроплани[7].
Вироблені «МРТ-АВІА» ґіроплани показали свою ефективність не лише на міжнародних авіавиставці, але і на навчаннях МНС і Міноборони. У вересні 2011 року в ході стратегічних навчань «Центр-2011» на Чебаркульському полігоні Роман Путін провів презентацію останньої моделі ґіроплану Президенту РФ Дмитру Медведєву[8].
З 2012 по 2013 роки — радник з соціально-економічних питань губернатора Новосибірської області Василя Юрченка[9]. З 2012 року — радник з інвестицій губернатора Ямало-Ненецького автономного округу Дмитра Кобилкіна.
В кінці 2013 року губернатор Новосибірської області Василь Юрченко Р. звільнив Путіна з поста свого радника, оскільки той, на думку губернатора, не зміг реалізувати проект, під який був призначений[10][11]. Р. Путін спростував[12][13] свій зв'язок з даними бізнес-проектом. Він визнав заяву Юрченко бажанням «відігратися» на сім'ї Путіних — раніше в ході засідання Держради 23 грудня 2013 Володимир Путін не підтримав пропозиції губернатора оподатковувати спеціальним податком доходи громадян, отримані від перепродажу «інвестиційних квартир», вказавши, що у такого рішення можуть бути як позитивні, так і негативні наслідки[14], а через три місяці президент відставив Юрченко від посади губернатора у зв'язку з втратою довіри[15]. Р. Путін назвав звільнення новосибірського губернатора «закономірним фіналом відомої історії»[16].
У березні 2014 року Роман Путін оголосив про створення консалтингової компанії Putin Consulting Ltd[17] для підтримки російського бізнесу і залучення іноземних інвесторів[18].
У 2014 році Р. Путін відкрив «гарячу лінію» для бізнесменів під назвою «Путінський контроль». «Гаряча лінія» позиціонується як новий інструмент громадянського нагляду за тендерними махінаціями чиновників; як пояснював сам Р. Путін, по цьому каналу можна скаржитися на несправедливість при розподілі або реалізації держконтрактів. При цьому Р.Путін недвозначно давав зрозуміти, що про найбільш кричущі випадки у нього є можливість доповісти безпосередньо «першій особі» держави. За даними «Ведомостей», з президентом Путіним Роман спілкується не безпосередньо, а через свого батька — І. О. Путіна, який на правах двоюрідного брата дійсно вхожий до глави держави[19][20].
З 2013 року — голова опікунської ради Федерації Тхеквондо Росії (ІТФ)[21][22], голова опікунської ради Центру військово-патріотичного виховання молоді «Каскад»[23] при МВС Росії. АНО «Каскад» реалізує спільно з Департаментом державної служби і кадрів, Головним управлінням по забезпеченню охорони громадського порядку та Головним управлінням кримінального розшуку МВС Росії заходи щодо підвищення іміджу органів МВС у суспільстві, патріотичного морального виховання підлітків, які опинилися у важкій життєвій ситуації, допомоги сім'ям працівників МВС, які загинули при виконанні службового обов'язку.
У 2020 році Роман Путін увійшов в російську політику. У березні Путін оголосив про створення пропрезидентської партії "Люди бізнесу". За його словами, він підтримує політику Президента і хотів би допомогти уряду в його позитивних ініціативах.
Однак партії він не створив. Натомість 21 червня він приєднався до існуючої партії "Народ проти корупції" і був обраний її лідером 5 липня.
На думку політолога Олексія Макаркіна, «гучне ім'я <Путіна> використовується для просування бізнесу без жодних гарантій, бо на механізм прийняття рішень у державі далекі родичі президента не впливають»[20].
- ↑ Мари Месропян (20 листопада 2013). Дмитрий Песков: Путин из совета директоров Мастер-банка не имел дел с президентом. Ведомости. Архів оригіналу за 16 грудня 2014. Процитовано 25 листопада 2013.
- ↑ Двоюродный брат Путина ушел с трех постов [Архівовано 22 серпня 2019 у Wayback Machine.] // Forbes, 06.02.2014 г.
- ↑ а б Зинькович, Н. ПУТИН Александр Спиридонович. — Путинская энциклопедия. — 2007.
- ↑ Советник главы администрации Рязани Роман Путин предложил меры по ресоциализации ранее судимых граждан. — ИА «РИФ Новости». — 2009. — 17 грудня.
- ↑ И.Целикова, Е.Леонов. Жизнь Рязани теперь под наблюдением. — VESTI.RU. — 2012. — 19 червня.
- ↑ Путин пробует воду. — "Ведомости". — 2011. — 10 серпня.
- ↑ Силовики нагуляют автожир. Племянник премьера хочет поставлять полиции и МЧС необычные летательные аппараты. — Газета «Коммерсантъ». — 2011. — 4 серпня.
- ↑ Верховный главнокомандующий. В Чебаркуле Медведев испытал летательный аппарат, придуманный испанским инженером. Залезть в кабину пилота президенту удалось с большим трудом.. — URA.RU. — 2011. — 27 вересня.
- ↑ Роман Путин: тайный советник. — НГС.Новости. — 2012. — 14 червня.
- ↑ Губернатор Юрченко уволил племянника Путина после неудачи с новосибирским заводом «Оборонсервиса» — Тайга.инфо[недоступне посилання]
- ↑ Новосибирский губернатор уволил племянника Путина с поста своего советника — Газета. Ru | Новости. Архів оригіналу за 23 лютого 2020. Процитовано 8 липня 2020.
- ↑ Племянник Путина связал своё увольнение с местью семье президента — Газета. Ru | Новости. Архів оригіналу за 17 лютого 2020. Процитовано 8 липня 2020.
- ↑ Ъ — Новосибирский губернатор уволил Романа Путина. Архів оригіналу за 7 березня 2020. Процитовано 8 липня 2020.
- ↑ ИТАР-ТАСС: Экономика и бизнес — Путин не поддержал идею налога на доходы от перепродажи «инвестиционных квартир». Архів оригіналу за 1 березня 2014. Процитовано 8 липня 2020.
- ↑ Путин отрешил от должности губернатора Новосибирской области. Архів оригіналу за 18 березня 2014. Процитовано 18 березня 2014.
- ↑ Племянник Путина назвал увольнение новосибирского губернатора «закономерным финалом». Архів оригіналу за 19 грудня 2017. Процитовано 8 липня 2020.
- ↑ Официальный сайт Putin Consulting Ltd. Архів оригіналу за 8 липня 2020. Процитовано 8 липня 2020.
- ↑ Племянник Путина открыл консалтинговую компанию. — Forbes. — 2014. — 13 березня.
- ↑ От редакции: Putin Consulting. Архів оригіналу за 16 грудня 2014. Процитовано 8 липня 2020.
- ↑ а б Легко ли быть Путиным. Архів оригіналу за 16 грудня 2014. Процитовано 8 липня 2020.
- ↑ Племянник Путина стал президентом Федерации тхэквондо России. — ИА REGNUM. — 2012. — 26 жовтня.
- ↑ Сайт Федерации Тхеквондо России (ИТФ). Архів оригіналу за 23 березня 2022. Процитовано 25 березня 2022.
- ↑ Официальный сайт Центра военно-патриотического воспитания молодежи «Каскад». Архів оригіналу за 22 травня 2013. Процитовано 20 жовтня 2013.