Перейти до вмісту

Портал:Техніка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з П:ТЕХ)
Розділ Вікіпедії: Техніка
Проєкт  |  Портал (Скор.: П:ТЕХ)
Ласкаво просимо до порталу
ТЕХНІКА
Те́хніка (від грец. τέχνη — «мистецтво, майстерність, уміння») — загальна назва засобів, механізмів і пристроїв, що не існують в природі і створені людством для обслуговування своїх потреб. У вужчому сенсі під технікою маються на увазі машини, механізми, прилади, пристрої, знаряддя тієї чи іншої галузі.


Вибрана стаття Добра стаття

Корабель — узагальнювальний морський термін, який вживається паралельно з терміном судно, але не повний його аналог.

Сьогодні у більшості випадків під кораблем розуміється військовий корабель — судно, яке має озброєння та інші технічні засоби для виконання бойових завдань, має військовий екіпаж і входить до складу військово-морських сил. У деяких країнах під кораблем мається на увазі будь-яке морське судно (на відміну від суден прибережного плавання) незалежно від відомчої належності. В епоху вітрильного флоту кораблями називалися усі морехідні судна, за винятком маломірних. Однак найчастіше під кораблем розуміли великий бойовий вітрильник з потужним артилерійським озброєнням, що мав не менше трьох щогл з прямими вітрилами.


ЛАЗ-52522
ЛАЗ-52522

«ЛАЗ-52522» — тролейбус ЛАЗ випуску 1993—2006 років, який створено для розв'язання у Львові проблем нестачі тролейбусів та омолодження тролейбусного парку. За час виробництва було випущено 85 машин: досі понад половину з них ще на ходу. Сьогодні найбільше таких машин у Львові, щоправда, одинично вони курсують і в інших містах України. У 1990-х роках декілька машин надійшло до Росії та Туркменістану.

Вибране зображення Вибраний список

Рояль

У списку космічних запусків українських ракет-носіїв наведено перелік запусків ракет-носіїв українського виробництва, які було здійснено після 24 серпня 1991 року і по теперішній час. 29 лютого 1992 року було створене Національне космічне агентство України, яке взяло під своє управління понад 30 конструкторських бюро, наукових організацій та установ, військових частин і промислових підприємств, які безпосередньо займалися космічною діяльністю. Українськими ракетами-носіями на орбіту Землі виведено сотні супутників різного призначення.


Цікаві факти Чим допомогти?
Нові статті

Список нових статей технічної тематики. Оновлюється автоматично.

  • U-2330 — започаткував 15 січня 2025 користувач Erik tavr
  • U-2327 — започаткував 15 січня 2025 користувач Erik tavr
  • 116 000 — започаткував 14 січня 2025 користувач OlviiaDem
Братні портали