Ранко Матасович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ранко Матасович, (хорв. Ranko Matasović, *14 травня 1968(19680514), Загреб, СФРЮ) — хорватський мовознавець, індоєвропеїст, кельтолог і славіст.

Біографія[ред. | ред. код]

Отримав шкільну освіту в Загребі, потім навчався на філософському факультеті Загребського університету, де в 1992 році здобув ступінь магістра мистецтв з лінгвістики, а 1995 року — ступінь доктора під керівництвом Радослава Катічича, захистивши дисертацію на тему «Теорія текстової реконструкції в індоєвропейській лінгвістиці». Отримав дослідницькі гранти Віденського університету (1993) і Оксфордського університету (1995), стипендію Фулбрайта на пост-докторські дослідження у Вісконсинському університеті в 199798 роках, а також стипендію Александра фон Гумбольдта на здійснення досліджень у Боннському університеті в 200203 роках.

У 2002 році дістав премію Хорватської академії наук і мистецтв, а з 18 травня 2006 року є асоційованим членом (član suradnik) цієї академії[1].

У теперішній час працює на відділенні лінгвістики філософського факультету Загребського університету, де викладає порівняльну граматику індоєвропейських мов, кельтологію та лінгвістичну типологію.

Вибрані праці[ред. | ред. код]

Опублікував понад 50 статей у хорватських та іноземних часописах, переклав низку праць з латини, давньогрецької, литовської, хеттської, старо- та новоірландської мов, валлійської та англійської мов.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]