Розріз даних

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Розріз даних[1] (англ. View) в теорії баз даних — це збережений запит, доступний як віртуальна таблиця, що складається з результатів запиту. На відміну від звичайних таблиць в реляційній БД, розріз даних не є частиною схеми даних: це динамічна, віртуальна таблиця що є результатом обробки даних з бази. Зміна даних в таблицях бази даних змінює їх у відповідних розрізах.

Є два види розрізів: віртуальні (англ. virtual view) та матеріалізовані (англ. materialized view).

Віртуальні розрізи насправді не зберігають результат виконання запиту в базі даних, а щоразу динамічно обчислюють. Матеріалізовані розрізи - зберігаються, як і звичайні таблиці. Матеріалізовані розрізи мають одну проблему: вони повинні б були оновлюватись при кожному оновлені таблиць від яких вони залежать, проте це не так. Відповідно оновлення табличок, від яких вони залежать, буде проходити повільніше. Як вирішення цієї проблеми можна вказати, шо матеріалізовані розрізи оновлюватимуться щодня (щогодини). Таким чином в матеріалізованих розрізах будуть зберігатися майже актуальні дані зі швидким доступом.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Е. М. Пройдаков, Л. А. Теплицький Англо-Український тлумачний словник з обчислювальної техніки, Інтернету і програмування. — СофтПрес. — С. 552. — ISBN 966-530-070-9.